Rangadó utáni könnyű siker

hv • 2024. február 05., hétfő •
Az esztergomi sikeres rangadó után az utolsó előtti helyen álló Gárdony-Pázmánd együttesét fogadta az SZKKA szombaton a Haladás Sportkomplexumban. Ahogyan az várható volt, Vida Gergő lányai magabiztos játékkal gyűjtötték be az újabb két bajnoki pontot.

Semmit nem bíztak a véletlenre Pődör Rebekáék, már az első perctől magukhoz ragadták a kezdeményezést. A 10. perc végén, Kulcsár Dorottya találatával már 7:3 volt az állás. Jó védekezés, szép támadások jellemezték a folytatást is. A 22. percben Kazai Anita góljával már tízgólosra duzzadt az előny. S mivel a 80%-os (!) helyzetkihasználás mellé 43%-os hatékonyságú kapusteljesítmény is párosult, a szünetben 20:8-as állást mutatott az eredményjelző.

A második játékrész – miután a lényegi dolgok már az első harminc percben eldőltek - valamivel lassúbb mederben csordogált. Arra azért vigyáztak a lányok, hogy az előny ne apadjon, könnyedén tartották is a különbséget. Vida mester ennek tudatában minden benevezett játékosát pályára küldhette. Szmolek Apollóniáék időnként egészen látványos akciókkal szórakoztatták a nagyérdeműt. Az utolsó 15 percben a lehetőséghez jutó fiatalok is éltek a bizalommal, megmutatták oroszlánkörmüket. Az pedig már csak hab a tortán, hogy minden nevezett játékos betalált a mérkőzés folyamán. A vége 35:22 lett, jöhet a folytatás, két hét múlva ismét itthon – Szigetszentmiklós ellen.