Pécset is bevette az SZKKA

hv • 2023. október 22., vasárnap •
Folytatták remek szereplésüket az SZKKA női kézilabdázói az NB I.B hetedik fordulójában. Magabiztosan, önbizalomtól duzzadva játszva fölényes, kilencgólos győzelemmel megerősítették első helyüket a tabellán.

A baranyai megyeszékhelyen úgy indult a meccs, hogy hol az egyik, hol a másik csapat talált be. Ám csak 5:5-ös állásig haladtak fej-fej mellett, a 10. perc tájékán az SZKKA ritmust váltott. Ennek, valamint az utóbbi időben már megszokottá váló jó védekezésüknek és jó kapusteljesítménynek köszönhetően lerohanásból könnyű gólokat tudtak szerezni. (16. perc: 11:16).  A lányok nem álltak le, aminek következtében a szünetre már 8 találatnyira nőtt a különbség. (10:8)

A második játékrészben még fokozták a nyomást Vida Gergő mester lányai, a 34. percre már 12 gólra hízott az előny. (10:22) A pécsiek mestere időt is kért, de ez sem sokat használt a PEAC-nak. A megnyugtató előny birtokában ugyan a koncentráció egy kicsit alábbhagyott, de a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. Miután a csapat védekezése végig feszes maradt, a pécsiek nem tudtak közelebb zárkózni. Örömteli, hogy az eredmény tudatában ismét pályára léphettek a fiatalok is. Végül  a lányok 11 gólos győzelemmel hozták el a két pontot Baranya vármegye székhelyéről, ami azt is jelenti, hogy továbbra is az SZKKA áll a tabella élén.

-  Elégedett lehetek a védekezésünkkel, amely az egész mérkőzés során jól muzsikált. Ezúttal is lehetőséget adtunk minden játékosunknak. Örülünk az újabb győzelemnek, és dolgozunk tovább a sorozatunk folytatásán – értékelt a találkozót követően a klub honlapjának az SZKKA vezetőedzője, Vida Gergő.

NB I.B, 7. forduló

Pécs, Egyetemi sportcsarnok. 150 néző
PTE PEAC-SIPO – Szombathelyi KKA 20:31 (10:18)

Játékvezetők: Konkoly – Oláh
Kiállítások: 8 ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/5 ill. 4/6

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok), Kazai, Pődör B. 2, Pődör R. 6, Szmolek 2, Kulcsár 6, Pálffy 6, Szeberényi 4, Varga N. 1, Dombi 2, Balogh P. 1, Böhm, Török, Gönczöl 1, Wutschi. Vezetőedző: Vida Gergő

A PEAC legeredményesebb gólszerzője: Szabó K. 4