Óriási magyar sportsiker: Pigniczki Fanni vb-bronzérmes

• 2023. augusztus 24., csütörtök •
Pigniczki Fanni a magyar ritmikus gimnasztika egyik legnagyobb sikerét elérve karikával bronzérmet nyert a Valenciában zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság első, szerdai versenynapján.

Az olimpikon és világjátékok-érmes magyar sportoló a selejtezőből 33,100 ponttal nyolcadikként jutott tovább, az esti fináléban azonban felülmúlta ezt és 34,050 ponttal lett harmadik - írja az Index.

Pigniczkinek ez a hatodik világbajnoksága, és második alkalommal jutott szerenkénti döntőbe: tavaly nyolcadik lett szalaggal.

EZ A SPORTÁG MÁSODIK MAGYAR VB-ÉRME: PATOCSKA MÁRIA ÖTVEN ÉVVEL EZELŐTT SZINTÉN KARIKÁVAL LETT HARMADIK HELYEZETT HÁRMAS HOLTVERSENYBEN.

Egyéni összetettben – ahol a legjobb 18 jut a döntőbe és a legjobb 14 szerez olimpiai kvótát – az MTK sportolója két szer után a kilencedik helyen áll.

Fanni óriásit versenyzett a vb első napján. Hihetetlenül büszkék vagyunk rá, de a világbajnokságnak nincs még vége. Nagyon szép sorozatot produkált az elmúlt években a tokiói kvótával, a Világjátékok-érmekkel és az Egyetemi Világjátékokon elért győzelmekkel. Várjuk a folytatást

– idézi az edzőt, Lauber Zsófiát a magyar szövetség sajtóközleménye.

A szerdai napot az orosz születésű, de német színekben versenyző Darja Varfolomeev két arany-, az olasz Sofia Raffaeli pedig két ezüstéremmel zárta.

Eredmények, ritmikus gimnasztika világbajnokság:
karika: 1. Darja Varfolomeev (német) 35,750 pont, 2. Sofia Raffaeli (olasz) 35,250, 3. Pigniczki Fanni 34,050

labda: 1. Varfolomeev 35,800 pont, 2. Raffaeli 35,200, 3. Sztiliana Nikolova (Bulgária) 35,150

Forrás: index.hu, (MTI)