Nyúl és Rigó ellen ment tovább a Haladás!

SzR • 2015. augusztus 12., szerda •
A Győr-Moson-Sopron megyei I. osztályú bajnokság 5. helyén végzett nyúliak ellen kezdték meg a Magyar Kupa főtábláján történő szereplésüket a szombathelyi zöld-fehérek. A szerda esti meccsen Popin (2) és Ugrai góljával magabiztosan jutottak tovább a vasiak. Fotónkon az ellenfél csapata látható.

Megtudtuk, hogy Mészöly Géza vezetőedző azt szeretné, ha minél tovább eljutna a Hali a Magyar Kupában, már csak azért is, mert nincs NB III-as csapata a Haladásnak, így a bajnokságban kevesebb szerephez jutó játékosok számára ez a lehetőség adott a tétmeccseken való bizonyításra.

Ennek megfelelően Rózsa Dániel áll majd mindig a Haladás kapujában a Magyar Kupa meccseken - aztán a 23. percben egy sajnálatos térdsérülés miatt cserét kért a zöld-fehér portás. Az első megmérettetés Nyúlon várt a szombathelyiekre.

Loland-Nyúl SC - Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-3 (0-2)
Magyar Kupa, 1. forduló
Vezette: Bereczki (Mohos, Gyürüsi)
Nyúl: Varga P. - Kapa Má., Töltősi, Németh G. (Németh N. 66'), Gayer - Kapa Ma., Weiszdorn, Varga Zs., Varga P. - Kállai, Rigó.
Haladás: Rózsa (Gyurján M. 23') - Schimmer, Fehér, Devecseri, Jánvári - Batarelo, Nagy P. - Gaál (Gönczö 82'), Medgyes, Gosztonyi (Ugrai 61') - Popin.

Az első tíz perc a hazaiak helyzetek kidolgozásával telt el, majd fokozatosan átvették a szombathelyiek az irányítást. Előbb Popin, majd később Medgyes is gólt lőhetett volna. Sajnos közben Rózsa megsérült, a 23. perctől Gyurján M. véd helyette.

28. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! A Hali fölénye az első fél óra végén vezetéssé érett, mintegy ezer szurkoló azt láthatta, hogy Popin talált be a nyúliak kapujába, 0-1.

36. perc: POPIN! MÁR 0-2!!! Schimmer beadására bólintott rá a 2 méternél is magasabbra nőtt gólvágó. Nyugodtan mehetünk majd pihenni.

46. perc: Megkezdődött a 2. félidő, sem Mészöly Géza, sem Varga Péter nem cserélt. Jó lenne hamar bebiztosítani a továbbjutást.

55. perc: Popin már 4-5 gólos lehetne, de egyelőre ,,csak" kettőnél tart.

67' - SZÉPÍT A HAZAI CSAPAT! Devecseri kezezett, Ygurján M. vetődött, Rigó büntetett, 1-2. Nagyon meleg van, és most már a nyúliak miatt is ,,melegünk" lehet. Csak meg ne égjünk!

Közben simán továbbjutott az Újpest és a Vasas is, előbbi 14, utóbbi 12 gólt rúgott, egyelőre nincs meglepetés, az NB III-as ETO az NB I-es Honvéddal 0-2-re áll.

86' - GÓÓÓÓL! UGRAI!! Nagy Patrik sarokrúgása után Ugrai Roland fejjel biztosította be a továbbjutást, 1-3!!!

90' - VÉGE A MECCSNEK. SIMÁN TOVÁBBMENT A HALADÁS! Szombaton jöhet a bajnokság 5. fordulója és a Paks. Az a meccs keményebb lesz.