Molnár Attila hatodik lett az elődöntőben 400-on – megvan az olimpiai szint!

• 2023. augusztus 23., szerda •
A magyar atléta pár századdal elmaradt egyéni legjobbjától, de büszke lehet az eredményére, amellyel biztosan ott lesz Párizsban. 800 méteren Vindics Balázs 35. Huller Dániel pedig 36. lett.

Molnár Attila 45:02-es időeredménnyel a hatodik helyen ért célba a 400 méteres síkfutás férfi elődöntőjében. A magyar futó nagyon lendületesen kezdett, és az utolsó 50 méterig kiválóan tartotta magát, a hajrában azonban nagyon elkezdett savasodni. Molnár Attila ezzel ugyan elmaradt az országos csúcsot jelentő egyéni legjobbjától, de megfutotta az Eb- és az olimpiai szintet, azaz mindkét sporteseményre kvalifikálta magát - írja a Mandiner.

A magyar atléta nagyon alázatosan nyilatkozott a futamot követően, elmondta, nagyon sajnálja, hogy nem sikerült megadnia az szurkolóknak azt az örömöt, amit szeretett volna, majd megköszönte mindenkinek a támogatást.

Molnár Attila, aki jelenleg 20. a világranglistán, a 12. helyen zárt a budapesti atlétikai világbajnokságon.

Ez magyar rekord, hiszen az ő számában magyar sportoló sosem ért el vb-n a 24.-nél jobb helyezést.

A férfi 800 méteres síkfutás előfutamaiban két magyar sportoló, Huller Dániel és Vindics Balázs volt érdekelt. Huller a második előfutamban komolyan bekezdett,  az első négyszázon szinte végig a harmadik helyen volt, a második körben 650 méter után azonban nem bírta az iramot a legjobbakkal és végül a 7. helyen ért célba 1:47.41-es idővel.

„Ebben most csak ennyi volt, a végére elfáradtam, lehet, hogy túlhajtottam magam. Taktikailag sikerült megvalósítani, amit akartunk de az utolsó száz méter hiányzik”

– fogalmazott a versenyt követően az M4-nek nyilatkozva a sportoló.

Vindics Balázs,épp ellentétes taktikával futott, az első körben a középmezőnyben, szélárnyékban futott, a második négyszázon pedig próbált felzárkózni, de az utolsó 150 métert sajnos ő sem bírta végig teljes erővel. Vindics végül 1:47.18-as idővel, ötödik lett. Összesítésben Vindics a 35. Huller pedig a 36. helyen zárta a világbajnokságot. előtt egy hellyel a 35. helyen zárt.

Az Nemzeti sport vette észre, hogy a lebonyolítás rendszere azt az érdekes helyzetet eredményezte, hogy a leglassabb előfutamból továbbjutó három versenyző mindegyike a két magyar mögött végzett – többek között a tavalyi vb-n a távon ezüstérmet szerző algériai Djamel Sedjati is.

Forrás: mandiner.hu