Messi és Suárez döntött: a Barcelona nyerte a klubvébét

SzR • 2015. december 20., vasárnap •
Messi a 36., majd Suárez 49. és 68. percben szerzett góljaival simán nyerte a klubvilágbajnokság döntőjét a katalán FC Barcelona csapata. A gránátvörös-kékeknek ez lett az idei ötödik megnyert serlege. A gólkirály is Suárez lett, hiszen két meccsen ötször talált be az ellenfelek kapujába.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
DÖNTŐ:
RIVER PLATE (argentin)–BARCELONA (spanyol) 0–3

Jokohama, Nissan Stadion, 71 000 néző, V: Fagani (iráni)
RIVER PLATE: Barovero – Mercado, Maidana, Balanta, Vangioni – Kranevitter – Ponzio (L. González, a szünetben), C. Sánchez, Viúdez (Driussi, 56.) – Mora (G. Martínez, a szünetben), Alario. Vezetőedző: Marcelo Gallardo
A kispadon: Chiarini (k.), Batalla (k.), Mammana, Casco, Vega, Bertolo, Mayada, Pisculichi, Saviola.
BARCELONA: Bravo – D. Alves, Piqué, Mascherano, J. Alba – Busquets, Rakitic (Sergi Roberto, 67.), Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique
A kispadon: Masip (k.), Ter Stegen (k.), Vermaelen, Mathieu, Bartra, Adriano, Samper, Gumbau, Munir, Sandro
Gólszerző: Messi (36.), L. Suárez (49., 68.)

A 3. HELYÉRT: Sanfrecce Hirosima (japán)–Kouangcsou Evergrande (kínai) 2–1 (0–1)
Gólszerző: Douglas (70., 83.), ill. Paulinho (4.)