Méhpempő az orvostudomány szolgálatában

szponzorált tartalom • 2020. január 18., szombat •
Kevés olyan gyógyhatású készítmény, étrend-kiegészítő van a világon, amelyet annyian és annyiszor tanulmányoztak volna, mint a méhpempőt. Újkori “újra”felfedezése óta folyamatosan a vizsgálatok kereszttüzében van, hiszen elképesztő a hatékonysága számos betegség kapcsán, és alkalmazási területeinek száma egyre csak nő.
Méhpempő az orvostudomány szolgálatában

Különösen kedvelt amiatt, hogy szinte korlátok nélkül (kivétel: méhészeti termékekkel kapcsolatos allergia esetén) alkalmazható, mellékhatások nélkül. Egészen csecsemőkortól használható, bizonyítottan eredményes koraszülött csecsemők vagy alultáplált gyermekek esetén. Teljesen természetes anyag, melynek pozitív élettani hatásai széleskörűek.

Lássuk, a gyógyászat mely területein alkalmazzák sikerrel!

Gyermekgyógyászat

A korábban említett újszülötteknél, koraszülött csecsemőknél megfigyelték a súlygyarapodást, az immunrendszer erősödését, a vörösvérsejtszám emelkedését, valamint a fertőzésekre való hajlam csökkenését is azoknál a babáknál, akiket méhpempővel (is) tápláltak. Megelőzhető vele a sárgaság, a kólika vagy az ú.n. bölcsősapka (a fejbőr nem fertőző betegsége) kialakulása is.

Étvágytalanság esetén szintén jó hatásfokkal alkalmazható már gyermekkortól kezdve.

Idősgyógyászat

A tiszta méhpempőt a fiatalság elixírjének is nevezik, mivel segíti a bőrsejtek megújulását, pantoténsav tartalmának köszönhetően lassítja az öregedést. Idegrendszer erősítő hatása miatt szívesen alkalmazzák az időskori demencia kezelésére is.

Szívgyógyászat (kardiológia)

A méhpempő eredményesen alkalmazható a szív- és érrendszer számos betegsége esetén, főként az érelmeszesedés ellen tehetünk sokat a fogyasztásával. Bizonyítottan hat a koleszterin- és triglicerid szintre, melyek normál értéke elengedhetetlen a szív megfelelő működéséhez.

Szülészet és nőgyógyászat

Olyan szteroid hormonok (pl.: ösztrogén, progeszteron) természetes forrása a méhpempő, melyek a női szervezet egyensúlyában fontos szerepet játszanak. Kezelhetők vele olyan hormonális problémák, melyek az ovulációt, a rendszeres ciklust, a termékenységet vagy a szexuális izgalmat és libidót érintik. 

Onkológia

A méhpempőben lévő aktív hatóanyag, a 10-HDA sav rákellenes hatásokkal rendelkezik, így nem csoda, ha alkalmazzák a daganatos megbetegedések kezelésében. A fehérvérsejtek tumorsejtek elleni romboló képességének növelésében van nagy szerepe, így valószínűsíthető, hogy megelőző hatással is bír a “rettegett kór” kialakulásával szemben. A méhpempő ezen túlmenően képes a kemoterápia sejtromboló hatásai ellen is dolgozni a sejtmegújító képessége révén.

A méhpempő további területeken is - kutatásokkal igazolt - jótékony hatással bír, a teljesség igénye nélkül ezek a gasztroenterológia, a reumatológia és a neurológia, de bizonyos fertőző betegségek kezelésében is eredményesen alkalmazható. 

Fontos, hogy mindig megbízható forrásból, 100%-ban tiszta méhpempőt - mint a Mannavita által kínált termékek - fogyasszunk!

 

közösség

további frisss

lap tetejére