Kozák Luca óriási futással elődöntős 100 méter gáton

• 2023. augusztus 23., szerda •
A magyar sportoló sikeréért szerdán este izgulhat a közönség.

Az atlétikai világbajnokság negyedik napján három női gátfutónk volt érdekelt a selejtezőkben Kerekes Gréta, Kozák Luca és Tóth Anna személyében. Az első futamban Kerekes Gréta a hetedik helyet szerezte meg 13:07-es eredménnyel, így nem sikerült a továbbjutás. Kozák Luca viszont óriásit futott, kiválóan kapta el a rajtot és egyéni legjobbjától mindössze 2 századmásodperccel elmaradva 12:71-es időeredménnyel a negyedik helyen ért célba, így automatikusan az elődöntőbe jutott - írja a Mandiner.

A mindössze 19 éves magyar versenyző Tóth Anna a jövő tehetsége, u23-as Európa-bajnokként érkezett a felnőtt világbajnokságra. Nagyon nehéz futamban kapott helyet, Tokió olimpiai ezüstérmese, a világcsúcstartó amerikai sportoló

Kendra Harrison 12:24-et futott, amely mindössze 4 századmásodperccel maradt el az általa felállított világcsúcstól. Ez a világ idei legjobb eredménye 100 méter női gáton!

Tóth Anna kiváló 12:55-ös eredményt ért el, ami a hatodik helyhez volt elég volt, de a továbbjutáshoz nem. A magyar versenyzők közül Kerekes Gréta a kiesés ellenére elégedetten és láthatóan meghatottan nyilatkozott az M4 Sport riporterének. A sportoló elmondta, hihetetlen érzés volt magyar közönség előtt versenyezni, most értette meg, miről beszélnek azok az úszók, vagy jégkorongozók, akik korábban erről az élményről számoltak be neki.

Kozák Luca sikeréért a szerdán este 20:40-kor kezdődő elődöntőben szoríthatunk a helyszínen, vagy az M4 Sport adását nézve.

Forrás: mandiner.hu