Kiütéses győzelemmel továbbra is az élen az SZKKA

hv • 2023. október 09., hétfő •
Nemes bosszút állt az SZKKA női kézilabdacsapata a tavasszal elszenvedett, fájó vereségért a DVSC Schaeffler U19 gárdáján.

Vida Gergő lányai ellentmondást nem tűrő játékkal, fölényes, már-már megalázó csapást mértek a cívisvárosiakra. Az újabb két pont pedig azt jelenti, hogy megerősítették listavezető helyüket a tabellán.
A Haladás Sportkomplexumban telt ház, 400 néző előtt fogadta az NB I/B hatodik fordulójában az SZKKA a debrecenieket. Az első perctől kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést Pődör Blankáék. Az alaphangot Balogh Petra találata adta meg, amit gyors egymásutánban követett Pődör Rebeka, Kulcsár, Szmolek, majd Pődör Blanka gólja (6. perc: 5:0). Ez az előny mintegy negyedóráig tartott ki, majd a néhány elrontott ziccernek köszönhetően némileg felzárkózott a DVSC (14. perc: 8:5).

A lányok persze ettől nem estek pánikba, a kiválóan játszó Dombi Luca több üres kapus góljával pillanatok alatt újra elhúztak (20. perc:12:5). A folytatás is hasonlóan alakult, kiváló, feszes védekezés és ebből induló gyorsindításos gólokkal már a 25. percre tízgólosra duzzadt a különbség (16:6). A félidőre pedig még tovább nőtt az előny, így 13 gólos hazai vezetéssel vonulhattak az öltözőbe a csapatok. (20:7)
Bár a lényegi kérdések már a félidőre eldőltek, a második játékrészt ott folytatta az SZKKA, ahol abbahagyta. Mindössze három percre volt szükség, hogy újabb négy góllal terheljék a debreceniek kapuját (33. perc: 24:7). Innen már igazi örömjáték zajlott a parketten, az utolsó tizenöt percben minden játékosának lehetőséget adott Vida Gergő mester. Bár Szeberényi találatával a 46. percben már húszgólos lett a különbség (34:14), a végére kicsit kozmetikáztak Győrvári Viktor tanítványai, a lényegen ez mitsem változtatott. A kiütéses, 17 gólos győzelemmel menetel az SZKKA, az eddig gyűjtött 12 ponttal továbbra is vezeti a bajnokságot.