Hosszú Katinka bronzérmes 200 méter vegyesen az úszó ob-n

• 2024. április 09., kedd •
Sebestyén Dalma országos bajnok, a második helyen Kapás Boglárka ért célba.

Szoros befutóval 2:15:50-es időeredménnyel bronzérmet szerzett 200 méter vegyesen Hosszú Katinka - írja a Mandiner. Az országos bajnok Sebestyén Dalma lett 2:13:75-tel, a második helyen pedig Katás Boglárka ért célba, szintén 2:13:94-gyel. A harmadik helyen egy olasz vendégúszó, Francesca Fresia ért be, de ő nem magyarként nem nyerhet érmet ezért a negyedik helyen célba érő Hosszú lett a bronzérmes.

Videón Hosszú Katinka úszása a döntőben:

Mint arról beszámoltunk, a háromszoros olimpiai bajnok úszónő váarndósságát követően elképesztő eredménnyel tért vissza, és futamgyőztesként 2:16.58-os idővel az első helyen jutott a 200 méter vegyes döntőjébe. Hosszú Katinka, aki 34 évesen jó úton halad, hogy idén Párizsban élete hatodik olimpiáján  szerepeljen, mindössze ezzel két szóval reagált az újságírói kérdésekre a győzelmet követően: „majd később!” (ez persze még mindig több annál, mint amit Milák Kristóf  – aki ma szintén döntőt úszik 100 méter gyorson – mondott).

Nyitókép: MTI/Kovács Anikó
Forrás: mandiner.hu