Gólgazdag Hali-győzelem a nyitányon

• 2023. augusztus 15., kedd •
Az NB I-es férfi futsalbajnokság első fordulójában 10 gólos meccsen nyert a bajnoki címvédő Haladás VSE csapata a Magyar Futsal Akadémia ellen.

Kisebb meglepetésre az MFA gárdája nyitotta meg a gólok sorát már az első percben. Pár pillanattal később jött Dróth és egalizált, majd sorrendben Longo, Arnon, és Hajmási is betalált (4-1). Az utolsó két percet nagyon megnyomták a felek, Boznánszky és Szabó révén ugyanis egyetlen gólra zárkóztak a vendégek, de még a félidőt jelző dudaszó előtt Arnon újfent beköszönt, így végül kétgólos előnyben várhatta a folytatást a HVSE.

A második félidőre kissé elfogyott a puskapor mindkét oldalon. A 21. percben ugyan Lőrincz szépített, ezt követően azonban már csak egy Haladás-találat született Rutainak köszönhetően, ami egyben az utolsó gólt is jelentette a találkozón.
További eredmények: Nyíregyháza-PTE PEAC 4-1, Kecskemét-Aramis 4-3, Berettyóújfalu-Nyírbátor 2-1, Maglód-DEAC 3-3, Újpest-Veszprém 2-6.

Forrás: vaol.hu