Beálltak a combjai, fáradt, lassult, de így is nyert a Balaton-kerülő versenyen

• 2023. október 18., szerda •
Tíz nappal a világkupa-győzelem után Beda Szabolcs 16:19:37-es idővel győzött a MyWay 160 kilométeres távján.

Tíz nappal a balatonfüredi EMU hatnapos világkupa megnyerése után máris versenyzett, magabiztosan nyerte meg a MyWay százhatvan kilométeres távját. Elég volt ez a rövid idő a regerációhoz?

Rendesen éreztem még a balatonfüredi versenyt a lábaimban – mondta Beda Szabolcs, aki 16:19:37-es idővel győzött a MyWay 160 kilométeres távján. – Ötven kilométer környékén nagyon beálltak a combjaim, onnantól nehéz volt. Ám van már annyi rutinom, hogy végigmentem. Nem volt kellemes, egyre jobban fáradtam és lassultam, ráadásul a frissítés sem volt egyszerű.

A kerékpáros kísérőm a verseny előtt lebetegedett, és nem tudtam már mást találni helyette. Szerencsére a női, és egyben abszolút győztes Tóth Tímea férje, Szilágyi Gábor, aki Timi kerékpáros kísérője volt, elvállalta, hogy segít, és előreviszi az egyéni frissítésemet az állomásokra.

Ez nagyon nagy segítség volt számomra, ezúton is köszönöm szépen neki, illetve Baranyai Máténak, aki az utolsó két állomásra vitte a frissítésem. Ám egymástól viszonylag távol, húsz-harminc kilométerenként voltak a frissítőpontok, egyedül végigmenni nem volt optimális, ez is rendesen megnehezítette a dolgom.

Nem lehetett kellemes több mint száz kilométert lefutni fájó combokkal…

Előfordult már hasonló velem, például kétezerhúszban az első Ultrabalatonomon sokkal rosszabb volt. Akkor a végén örültem, hogy nyolc perces tempóban tudtam haladni… Most azzal vigasztaltam magam, hogy akkoriban az Ub-n sokkal rosszabb volt a helyzet, és mégis végigmentem, illetve azzal, hogy a hat napossal ellentétben itt csak egyetlen éjszakát kell végigfutni. Voltak hullámvölgyek, előfordult, hogy jobb volt a lábam, akkor tudtam rendesen haladni, ám volt, hogy rosszabb lett a helyzet, ekkor visszavettem a tempóból, és próbáltam lazítani. A legrosszabb a lejtőkön való futás volt, annyira be voltak állva a combjaim, hogy konkrétan fizikailag fájtak. A végén, száznegyvenöt kilométernél fel kellett futni Vászolyra, majd lefelé Dörgicse irányába, hát ezt a szakaszt nem élveztem… Nem esett jól, de örültem, hogy már közel a cél.

Elképesztő éve van: győzött a hatórás, a száz kilométeres és a tizenkét órás országos bajnokságokon, harmadik lett az Ultrabalatonon, később a Bács-Kiskun Ultrát és a negyvennyolc órás világbajnokságot nyerte meg, a jubileumi Szőlőskör ötven kilométeres távján is aranyérmet szerzett, majd a balatonfüredi EMU hatnapos világkupán diadalmaskodott, legutóbb pedig a MyWay 160 kilométeres távján nyert. Még felsorolni is nehéz volt, hát még lefutni… Tervez még valamit erre az esztendőre?

Lesznek még versenyeim, ám ezeknek már nem lesz nagy tétje számomra. A Spar Maraton jó edzés volt, holtpont nélkül teljesítettem a távot, úgy tűnik, sikerült mostanra teljesen regenerálódnom, továbbá az október végi Balatonfüredi Ultrafutó Fesztiválon is ott leszek, várhatóan a tizenkét órás kategóriában. Ennyi elég is volt az évre, jöhet egy kis pihenés, aztán készülök a következő futószezonra.

Forrás: csupasport.hu