Női kézilabda: Mohácson is győzni tudtak az NBI/B-s lányok

szróbert • 2014. február 17., hétfő •
A múlt heti, Pilisvörösvár elleni hazai siker után, Mohácson is győzni tudott a Haladás VSE NBI/B-s női kézilabda csapata. Bölöni Roland vezetőedző lányai február 15-én este 28-25-re diadalmaskodtak a Mohácsi TE otthonában. A zöld-fehérek legközelebb Szombathelyen, a Haladás munkacsarnokban lépnek pályára. A február 21-i meccsen a Győri Audi ETO KC II. lesz az ellenfél.

Mohácsi TE – Haladás VSE 25-28 (12-11) vezette: Kovács – Mándl

Mohácsi TE – Haladás VSE junior 38-26 (19-10)

Mohács: Radochay (kapus) – Zsolt (3)- Hahner (1)- Horváth (5)- Mizsák (6)- Erdélyi (2)-Kovácsfi

Csere: Kanávor (kapus)- Pankotai (4) Kaló (2)- Oszlár (2)

Edző: Kovács Jenő

Haladás VSE: Tömö (kapus)- Mayer (9/1)- Németh (6)- Császár (5)- Pukler (6/1)-Szecsödi (1)- Szendrei (1)

Csere: Márkus ( kapus )- Bolfán- Gönczöl

Edző: Bölöni Roland

A mérkőzést jól kezdték a szombathelyi lányok, az első 1 percben két góllal nyitottak, amíg a Mohácsnak az 5. percig nem sikerült a gólszerzés. A továbbiakban a Haladás pontatlan és nem kellően befejezett támadásai miatt a házigazda átvette a vezetés (5 - 14 perc: 8-4). A Haladás időkérése után a csapat rendezte sorait és felzárkózott (20.perc: 9-10). A második félidőben sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat (43.perc:19-19), ezt követően emberhátrányba került a Haladás, amit jól használt ki az ellenfél (45.perc: 22-19). A mérkőzés vége előtt 6 perccel még tartotta a Mohács két gólos előnyét (54.perc:25-23), azonban a végjáték hajráját jobban bírták a szombathelyiek. Gyors játékkal az utolsó percekben szerzett 5 góllal megnyerték a mérkőzést.