Győzelemmel felérő vereség

Szerző: frisss.hu Fotó: Szombathelyi Haladás • 2017. november 13., hétfő •
Óriási küzdelemben 28:27 arányú vereséget szenvedett a Szombathelyi Haladás női kézilabdacsapata a városi rivális SZKKA otthonában. A zöld-fehérek teljesítménye minden előzetes várakozást felülmúlt, Kovács László tanítványai óriási erkölcsi győzelmet arattak.

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulójában az élvonalbeli álmokat dédelgető, a tabella bronzérmes pozícióját elfoglaló SZKKA fogadta a 10. helyen álló Szombathelyi Haladás együttesét. Ehhez képest egyértelműen az ezer sebből vérző, sérülések által sújtott zöld-fehérek kezdték jobban a derbit. A 4. percben 2:0-ra vezettek a „vendégek”, akik parádés szurkolóiknak köszönhetően otthon érezhették magukat. A Hali a folytatásban sem vett vissza a ritmusból és Márkus Dalma remek védéseinek, valamint az ötletes támadójátéknak köszönhetően a félidőben már 15:12-re vezetett. Hatalmas meglepetésre a térfélcserét követően is Kovács László tanítványai diktálták a tempót. Ez pedig olyan jól sikerült, hogy a 34. percben már öt góllal járt előrébb a főként szombathelyi játékosokkal felálló együttes. Pedig a gárda egyik legjobbja, az SZKKA csapatából visszatért Császár Zsófia rakoncátlankodó térde miatt gyakorlatilag csak büntetőt lőni léphetett pályára. Sajnos a mérkőzés végjátékában már „visszaütött a rövid kispad” és egyre inkább fáradni kezdtek fizikailag és mentálisan is Gerencsér Zsófiáék. Ezt pedig ha nehezen is, de ki tudta használni az SZKKA. A találkozót végül 28:27-re nyerte meg a hazai csapat, de a mérkőzés erkölcsi győztese egyértelműen a Haladás volt. A zöld-fehér játékosok bebizonyították, hogy igazi Hali-szív dobog a testükben. Jó belegondolni abba, hogy ez a csapat mire lesz képes akkor, ha végre rendeződik annak a négy szombathelyi kézilabdázónak az átigazolása, akiket az SZKKA már hónapok óta nem akar visszaengedni nevelőegyesületébe.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

SZKKA-Szombathelyi Haladás 28:27 (15:12).
Szombathely, 300 néző, vezette: Barna, Kovács.
SZKKA: Schnek – Takács K. 1, Ivanics 1, Takács B., Schmid, Horváth P. 3, Csire 4. Csere: Pálinkás (kapus), Cser, Schneider 7, Szendrei 2, Csépke 1, Pődör 2, Bozzai, Virág 7, Mayer. Edző: Füzesi Ferenc
Szombathely: Márkus – Sebestyén 4, Kaposvári 3, Gerencsér 4, Baranyai 3, Szabó 2, Hrabovszky 6. Csere: Dudora (kapus), Halmos 3, Császár 2, Kiss. Edző: Kovács László