Nagy hajrával győzelem Ausztria ellen (képgaléria)

mti,frisss • 2012. augusztus 22., szerda •
Hazai sikerrel folytatta a nyolcmérkőzéses Európa-bajnoki selejtezősorozatot kedden a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amely második mérkőzésén nagy hajrával legyőzte Ausztriát Szombathelyen.

Eredmény, C csoport, 2. forduló:
Magyarország-Ausztria 81-75 (14-13, 19-25, 25-21, 23-16)
--------------------------------------------------------
A legjobb magyar dobók: Lóránt 19, Hanga 17, Trotter 11, Horváth 10, Trepák 10

A selejtezősorozat múlt szerdai nyitányán Ukrajnában 77-71-re alulmaradt magyarok kezdték jobban a szombathelyi mérkőzést, csakhamar 7-2-re elhúztak, és főként Horváth Ákos kosaraival 14-13-ra megnyerték a nyitónegyedet. A folytatásban fordult a kocka, ugyanis 2 hazai pontra 12 érkezett válaszul (16-25). A Dnyipropetrovszkban 21 pontot szóró Hanga Ádám és a honosított Trotter Obie is belelendült, de a vezetést nem sikerült visszavenni, a félidőben 33-38 volt az állás.

Térfélcsere után az osztrákok Mahalbasic és Schreiner találataival tartották előnyüket, amelyet a kihagyott büntetők ellenére a 28. percben sikerült három pontra faragnia (50-53) a magyar csapatnak. A harmadik játékrész hajrájában aztán a nemrég Rómába igazolt Lóránt Péter révén - 17 perc után először - kiegyenlített Rátgéber László együttese (57-57). Az utolsó szakaszban a vendégcsapat négy perc alatt csak három pontot hozott össze, csakhogy Trotterék sem jeleskedtek, újabb büntetők maradtak ki. Három perccel a záró dudaszó előtt, 66-69-ről egy 8-0-ás rohamot mutatott be a hazai válogatott, Hanga bedobta első tripláját, az osztrák kapitány pedig 40 másodperc alatt kétszer is időt kért, de már nem tudta megakadályozni a vereséget.

Az 1/1-es győzelem/vereség mérlegnél tartó magyarok pénteken Horvátországgal találkoznak Eszéken.A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.

A csoport másik mérkőzésén:
Ukrajna-Horvátország 79-80
    A csoport állása: 1. Ukrajna 5 pont/3 mérkőzés, 2. Horvátország 4 (173-117)/2, 3. Ausztria 4 (221-228)/3, 4. MAGYARORSZÁG 3/2, 5. Ciprus 2/2