Zöld-fehér rangadó SZOMBATHELYEN: Haladás - Ferencváros 0-2

Szita Róbert • 2015. július 19., vasárnap •
Szombathelyen sosem könnyű játszani, de mi három pontért jöttünk a Haladás otthonába - ezt Thomas Doll, a Fradi vezetőedzője nyilatkozta a vasárnap esti meccs előtt. A hazaiaknál Mészöly Géza játékosai kiéhezve várták a bajnoki rajtot, valamennyi játékos jól motivált. A Hali trénere higgadtságra és dominanciára ösztönzött. Este 8 óra előtt pár perccel kiderült, hogy a Fradi lehet boldogabb, hiszen Lamah és Busai góljaival megérdemelten győztek.

Haladás - Ferencváros 0-2 (0-1)

Jv.: Kassai Viktor, Ring György, Lémon Oszkár

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - T. Wils (Popin 64'), Iszlai, Gosztonyi (Németh M. 76')- Ugrai, Martinez, Halmosi (Nagy P. 37')

Csereként Rózsa, Schimmer, Jánvári, Németh M., Batarelo, Nagy P., Popin vár bevetésre.

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Gyömbér, Leandro - Somalia, Hajnal (Busai 68'), Gera, Varga (Radó 59') - Böde (Seszták 59'), Lamah

90' + 5' - Az utolsó percben lekontrázott bennünket a Fradi, Busai állíthatta volna be a végeredményt, de Király 2 hatalmasat hárított, ám jött Seszták és 0-2!!!

90' - 5 percet hosszabbít Kassai.

87' - Nagyon nyom a Hali, de igazi gólhelyzet nem alakul ki.

78' - Poipin-Ugrai akció végén mellé perdül a labda.

76' - Németh Máriót is beküldi Mészöly.

70' - Újabb szünetet rendel a játékvezető a hőség miatt.

64' - Mészöly Géza beveti a 2 méter magas Popint.

59' - Radó a pályán, de már Fradi mezben!

55' - Ugrai szép cselekkel verekedte be magát a tizenegyesen beelülre, szöglet lett a vége.

52' - Egymás után négy szögletet végezhetett el a Hali.

48' - Jagodics kapott sárgát, mert Varga ellen szabálytalan volt.

46' - Kezdődik a második félidő. A szünetben nem cserélt egyik mester sem.

45' + 4' - Vége az első félidőnek, vezet a Fradi.

43' - Leült az iram, sok a szabálytalanság, Martinez besárgult.

38' - Tetszetős akció végén, Gosztonyi emelt fölé.

35' - Dilaver ütközött Halmosival, a cséká pár perc ápolás után cserét kért. Nagy Patrik készül beállni. Utólag kiderült,. hogy Cucu súlyos sérülést szenvedett.

32' - Böde lába előtt suhant el a labda, Király már verve volt.

31' - Ezekben a percekben többet van nálunk a labda, de a focit gólban mérik.

25' - Ugrai kerülhetett volna helyzetbe, de elügyetlenkedte. Szöglet lett belőle, a sarokrúgásból pedig semmi.

23' - Az óriási hőség miatt szünetet rendelt el Kassai.

21' - Támadgat a Hali, de helyzetig nem jut el a csapat.

15' - Ugraival szemben szabálytalankodtak, de a szabadrúgás-kombinációt elrontották Halmosiék.

10' - VEZET A FRADI!!! Ugrai veszítette el a labdát a középpályán, majd egy középre csavart beadásra Lamah érkezett kiválóan, Király nem védhetett, 0-1!!!

5' - Gyülekeznek a felhők, de még a nézők is. Mezőnyjáték zajlik.

2' - Királynak már védenie kellett, de a legenda a helyén volt.

1' - Mindenki szombathelyi! A koreográfia fantasztikus, akárcsak a hangulat. Haladás 1919-óta létezik - hirdeti az óriási molinó. És közben elkezdődik a meccs. A Fradi indítja útjára a labdát.

17.59.: Jönnek a csapatok, zúg a hajrá Hali!

17.55.: 5 perc és kezdődik a zöld-fehér rangadó, de a nézők még folyamatosan érkeznek.

17.45.: Befejezték a csapatok a bemelegítést, mintegy 4 ezren vagyunk a stadionban.

17.40.: Lassan, de biztosan megtelik az álló rész is. Közben Kassaiék is edzésbe álltak.

17.35.: Mintegy kétezren vagyunk már a lelátókon, és érkeznek a fradisták is.

17.30.: Már a fővárosi zöld-fehérek is a pályán.

17.25.: A Haladás is kijött...melegítenek, pedig hőség van, a hőmérő higanyszála még mindig 35 fokot mutat.

17.20.: A Fradi kapusai a legfrissebbek, Dibusz, Jova és a kapusedző, Végh Zoltán jött ki legelőször melegíteni. Közben készül a Haladás szurkolók koreográfiája.

17.15.: Elkezdődik a meccs felvezetése, Mészöly Géza, majd Thomas Doll is elmondja a magyar sport tévének, hogy miért lesz jobb az ő csapata.

17.05.: Alig egy óra van a meccsig, de már gyülekeznek a szurkolók, a Rohonci úti bejáratnál óriási sorok kígyóznak.

17 óra: Jó estét minden kedves sportrajongónak! Megkezdjük közvetítésünket. Véget ért a fociszünet, tegnap megkezdődött a labdarúgó NB I. 2015/2016-os idénye. Egy óra múlva pedig már a Haladás is megkezdi szereplését, a Fradi lesz az első vendég a Rohonci úton.