Nem érdemelt vereséget a Hali, de ilyen a foci: Haladás - Honvéd 0-1

SzR - Fotó: Tóth Arnold • 2017. április 08., szombat •
A zöld-fehérek jól felépített taktikával akár még győzhettek is volna, ám a 88.percben érkezett a gólkirály-jelölt Eppel és a Honvéd nemcsak győzött, de már a bajnoki tabella vezetését is átvette.

Haladás - Honvéd 0-1 (0-0)

OTP Bank Liga 25. forduló - Sopron, 2130 néző

A Hali ezen az estén nem érdemelt vereséget, de egy szerencsétlen labdaérintés eldöntötte a meccset.

93' - A végén majdnem ,,kiegyenlített" a Honvéd, igen, bizony saját játékosuk fejelt ,,önkapufát", ám onnan nem befelé, hanem Gróf felé pattant a játékszer, aki azt kiütötte.

90' - 3 perc a ráadás.

88' - EZ HIHETETLEN, VEZET A HONVÉD! Egy szöglettel felérő Zsótér-beadás után a labda szinte flipperezett, előbb Eppel fejesét Király még védte, majd a visszapattanó labdába újra beleért Eppel, a játékszer pedig Devecseri hátáról pattant a Hali kapujába, 0-1!

77' - Szombathelyi szöglet után szenzációsan emelkedtek a vasi tornyok, de a gólvonalról még menteni tudott az egyik kispesti védő.

60' - Fél óra maradt a hátralévő játékidő, továbbra sincs gól, de még gólhelyzet sem.

55' - Williams tört be a büntető-területre, ott az egyik védő kezére lőtte a labdát, de a játékvezető nem adott 11-est.

50' - Megpróbál letámadni a Honvéd, most ők teszik ugyanazt, amit a Hali tett az első félidő elején.

46' - Folytatódik a meccs.

45' - 1 percet hosszabbított a játékvezető, egyelőre kiegyenlített erők üzdelmét láthatják a kilátogatók, igazságosnak mondható a döntetlen állás.

43' - Iszlai fejesét hárította szögletre Gróf.

41' - Sokat szabálytalankodnak a zöld-fehérek, egy percen belül Jancsó és Iszlai is besárgult.

38' - Lanzafame harcolt ki egy újabb szabadrúgást. A rögzített helyzetból azonban nem lett semmi, mert Zsótér löketét Király könnyedén felszedte.

33' - Jobb oldali szabadrúgás után kiválóan érkezteka beívelt labdára a kispestiek, a fejest azonban Király nagy bravúrral hárította.

30' - A mérkőzés egyharmada eltelt, gól nem esett, de a Honvéd egyre aktívabb.

21' - Lanzafame cseles szabadrúgása szállt mellé.

15' - A Honvéd átvette a kezdeményezést, a piros-feketék veszélyeztettek az elmúlt percekben. Fejessel és távoli lapos lövéssel is megpróbálták bevenni Király kapuját.

10' - Nagyon szorosan és egyelőre jól védekezik a szombathelyi csapat.

7' - Az első vendéglehetőség: egy kispesti szöglet után Lanzafame fejezte be lövéssel az akciót. A közeli bomba mellé szállt.

6' - Williams lépett volna ki, de lesen állították meg.

5' - A Hali megpróbálja megzavarni a Honvédot a labda felhozatalában, sőt az eddigi támadásokat is a pályaválasztó vezette.

1' - Elkezdődött a meccs, Király a cséká, ő választott, a Hali indította útjára a labdát.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Devecseri - Iszlai, Kovács, Jancsó - Mészáros, Williams

Honvéd: Gróf - Baráth, Kamber, Lovric - Nagy, Zsótér, Hidi, Gazdag, Ikenne-King - Lanzafame, Eppel

Jönnek a házigazdák és Mészöly Géza csapata is, itt vannak a kezdők.

A Hali-vezetőedző várakozásairól ITT olvashattak, most már lassan kezdődik a meccs.

17.55 - Jó estét és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.