Nagyszerű győzelem az EB-pótselejtezőn: Norvégia - Magyarország 0-1

Szita Róbert tudósítása • 2015. november 12., csütörtök •
Vasárnap eldől, hogy ott lesz-e a magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokságon. Ma este ugyanis ,,csak" az vált biztossá, hogy hiába játszottunk idegenben, taktikus játékkal sikerült minimális győzelmet aratni. A Haladás kapusa, Király Gábor századszor védte a válogatott kapuját és ezúttal is megakadályozta, hogy gólt kapjunk.

Norvégia - Magyarország 0-1
EB-pótselejtező, Oslo

Norvégia: Nyland - Elabdellaoui, Hovland, Forren, Högli - Skjelbred, Tettey, St Johansen, Berget (Elyonussi (75') - Henriksen, Söderlund (Pedersen 61')
Magyarország: Király - Fiola, Guzmics, Lang, Kádár - Gera, Kleinheisler (Nagy Á. 72'), Elek, Dzsudzsák (Lovrencsics 76') - Németh K., Szalai (Priskin 91')

90' + 4' - Vége a meccsnek. taktikus játékkal szép sikert aratott a magyar válogatott, és lépéselőnyben várhatjuk a vasárnapi hazai visszavágót. Szép volt, fiúk!

90' - Tűzijáték a magyar kapu előtt: előbb Király védett, majd a kapufa mentett, aztán megint a szombathelyi hálóőrnek kell bravúrt bemutatni. Négy perc a hosszabbítás!

85' - Pedersen lőtt mellé, és már csak 5 perc van hátra. 34 év után legyőzzük Norvégiát?!

80' - Tíz perccel a vége előtt hajrázni kezdtek a norvégok.

75' - Nagy Á. és Lovrencsics is beszállt a meccsbe, de a norvégok is cseréltek.

70' - 58%-ban a norvégoknál a labda, de a focit,- mint tudjuk, - gólban mérik.

65' - Sokkal többet birtokolja a hazai csapat a lbdát, de mindez nem jelenti azt, hogy helyzeteik lennének.

58' - Guzmics hibázott, de Söderlund nem élt vele.

56' - Dzsudzsák szólója végén még kapura is lőhetett, de Nyland a helyén volt.

55' - Egy kis levegőhöz jutunk, és most kell is ez, mert izgalmas helyzetek alakultak ki Király kapuja előtt.

50' - Nagyon bekezdett a norvég válogatott, de a mieink állják a sarat.

46' - Nem cserélt egyik szövetségi kapitány sem.

45' + 2' - Vége az első félidőnek, de Elek a második gólunkat is megszerezhette volna, ha...

45' - 2 perc a ráadás.

41' - Újabb háromszögelés a norvég kapu előtt, Elek fejelt, de Nyland védett.

40' - Berget és szinte mindegyik norvég kapura akar lőni, de minden eddigi próbálkozást blokkolt a védelmünk.

31' - Most nagyon nyomnak a hazaiak.

26' - KLEINHEISLER!!! GÓÓÓÓÓÓL, VEZETÜNK! Megoint jó ütemben vette át a labdát és azonnal lőtt, a hazai kapus pedig ,,bevédte" a labdát, 0-1!!!

25' - Langyos kis meccs eddig, de nem bánjuk. Azt viszont igen, hogy Gera ,,besárgult", így vasárnap nem lehet ott a visszavágón.

20' - Zúg a ,,mindent bele!" És ez nagyon jó! Közben Dzsudzsák lőtt mellé.

15' - Megnyugodott a magyar csapat, a norvég pedig visszavett a kezdeti rohamokból.

8' - Németh K. beadása után Kleinheisler lőtt azonnal, de Nyland kiütötte a játékszert. Nagy helyzet volt.

3' - KIRÁLYGABI!!!! Skjelbred egyedül érkezett a mesteri beadásra, de Király fantasztikus bravúrral szögletre ütötte a labdát.

1' - Elkezdődött a meccs. A mieink 4-1-4-1-es felállásban játszanak, a norvégok pedig nagyon bekezdtek.

20.40 - Itt vannak az összeállítások és már jönnek a csapatok is, a szombathelyi Király Gábor századik (!!!) alkalommal vonulhat ki a címeres mezben.

20.35 - Jó estét, és magyar gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak! EB-pótselejtező következik a norvég fővárosból, hajrá magyarok!