Kosárlabda-siker idegenben: Sopron - Falco 76-79

SzR • 2017. január 07., szombat •
Új név alatt győzött rendkívül izgalmas meccsen idegenben a sárga-fekete csapat.

Sopron KC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76-79 (14-19, 18-15, 21-28, 24-17)

Sopron, 1700 néző

V.: Benczur T., Hegedűs T., Gorka Sz. (Fekete L.)

Sopron: Ruják 10, Mills 9/3, Myles 7/3, Dufault 4, SPICA 16. Csere: JOHNSON 18, Tóth G. 2, Takács 3/3, Dénes 3/3, Lakosa 2.

Falco: MEDFORD 14, GOVENS 19, VÁRADI 12/3, Pustahvar 9/9, Zsigeranovics 5. Csere: TÓTH N. 14, Bognár -, Kovács P. 6, Hódi -.

Kipontozódott: Zsigeranovics (34. perc), Govens (38. perc).

Megszerezte első idegenbeli győzelmét a Falco, a meccs után Srecko Sekulovic láthatóan boldog volt és fontos sikernek nevezte a ma esti győzelmet.

4. negyed: az első pontok megint a miénk, Govens már 15 pontos, de Medford, Tóth N. és Váradi is elérte vagy túldobta a tizest. 4 perccel a vége előtt jól áll a Falco, 62-73. Még egy kétségbeesett időkérés Sabálitól. Közelebb jönnek, de már csak 2 perc van hátra, 67-75. Közben Zigeranovic után Govens is kipontozódott. A vége nagyon izgalmas volt, de kitartott  aminimális pontkülönbség. Győzött a Falco.

3. negyed: jól kezd a Falco most is, Tóth Norbert duplái nagyon elkelnek, 39-44. A hazaiak nem veszik fel a ritmust, szinte az öltözőben maradtak, 41-51-nél játékmegszakítás, Sabáli kért időt. Medford 4. személyi hibáját is befújják, most ő leül a padra. Tóth N. remek egyéni teljesítményének köszönhetően már 10 pontos, 45-53. Végig jobb volt ebben a játékrészben a Falco, 53-62, de még 10 perc hátra van.

Szünet.

2. negyed: elhúzunk a negyed elején, Govens már 11 pontos. Aztán a hazai időkérés után felzárkózik a Sopron, 21-26. Hihetetlen fordulat, már a hazaiak vezetnek, 29-26. 16-26 óta nem dobtunk egyetlen pontot sem. Nagyon hektikus, hullámzó a meccs, de a félidő végén megint a szombathelyieknél az előny, 32-34.

1. negyed: Govens szerzi az első kosarat, 0-2, aztán a hazaiak is bedobják első pontjaikat. Kiegyenlített erők küzdelme zajlik egyelőre. A negyed felénél 8-9, ebben a pillanatban a 10 játékosból mindössze Váradi Benedek a magyar, de ő legalább szombathelyi. Jobb a Falco, a negyed végén 5 pont az előny.

A Falco a Medford - Váradi, Govens, Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

20.25 - Jó estét és szombathelyi kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak. A bajnoki tabella 6. helyén álló Falco a 9. helyezett soproniak otthonába látogat. Tartson velünk!