Kijutottunk az Európa-bajnokságra: Magyarország - Norvégia 2-1

Szita Róbert tudósítása • 2015. november 15., vasárnap •
Sorsdöntő meccset játszott ma este a magyar labdarúgó-válogatott. Bernd Storck csapata egygólos előnnyel vágott neki a visszavágónak. A szombathelyi Király Gábor 101. alkalommal lehetett válogatott, és a csapat teljesen megérdemelt 2-1-es győzelmet aratott. Fotónkon a norvégiai meccsen pályára lépett kezdőcsapat látható. Honlapunk élőben tudósított a mérkőzésről.

Magyarország - Norvégia 2-1

Magyarország: Király - Fiola, Guzmics, Lang, Kádár - Nagy Á., Elek (Pintér 46') - Dzsudzsák, Kleinheisler (Németh K. 75'), Lovrencsics - Priskin (Böde 63')

Norvégia: Nyland – Elabdellaoui, Hovland, Forren, Aleesami – Skjelbred (Berget 80'), Tettey, Johansen, Elyounoussi – Ödegaard (Helland 46'), Henriksen

SZÉP VOLT FIÚK!!!

90' + 3' - VÉÉÉÉÉÉGE, GYŐZTÜNK, ÉS TOVÁBBJUTOTTUNK, 2-1!!!

90' - 3 perc a hosszabbítás.

87' Nana! Szépítettek, Henriksen révén 2-1.

85' - 5 perc van hátra.

82' - GÓÓÓL! ÖNGÓÓÓÓL! Egy szöglet után Böde fejelt kapura, a labda megpattant egy norvég védőn, a játékszer a kapufára pattant, majd kifelé, de a balszerencsés Nyland beütötte, 2-0! Szerintem továbbjutottunk, hiszen az összesítésban már 3-0.

80' - Király megint lehűzta a rolót, ezt a meccset is góltalanul ünnepli?!

72' - Dzsudzsák fantasztikus szóló végén kapura lőtt, de Nyland nagy bravúrral szögletre tolta.

70' - Minden szögletet lehúz Király, ő a levegő ura.

65' - Nyomnak a norvégok, de nincs helyzetük. Beállt Böde, Lovrencsics pedig az oldalhálóba lőtt.

58' - Dzsudzsák mesteri lövése pattant meg az egyik norvég védőn és így pattant a felső lécre. Nagy helyzet volt.

55' - A norvégok mindent egy lapra feltéve támadnak, nincs már mit veszteniük.

46' - Cserék itt is, ott is.

45' - Ödegaard szöglete után Hovland fejelt a kapufa tövére.

40' - Megint Priskin cselezgetett, de most nem tudott lőni, a másik oldalon Dzsudzsák dühöngött, hogy nem kapott átadást.

35' - Meddő mezőnymunka jellemezte ezeket a perceket, majd Kleinheisler beadása után Lovrencsics fejelt, de mellé szállt a játékszer.

25' - A gól után mi megnyugodtunk, a norvégok még idegesebbek lettek. Nem csoda, a helyzetük egyre reménytelenebb.

14' - GÓÓÓÓÓL! PRIhttp://dev.itworx.hu/skin/default! Kádár adott fantasztikus labdát, Priskin kiválóan vette át, egy csellel betört a tizenhatoson belülre, majd óriási gólt ragasztott Nyland kapujába, 1-0!!!

10' - A norvégok birtokolják többet a labdát, de meddő ez a fölény.

1' - A morvégok indították útjára a labdát. Dzsudzsák lőtt kapura.

A meccs előtt a héten elhunyt Fülöp Mártonra, Várhídi Pálra és a páriszsi merényletek áldozataira emlékeztek.

20.40 -Itt vannak a kezdőcsapatok, mindjárt jönnek a fiúk és énekelhetjük a Himnuszt.

20.35 - Csütörtök után ma este is újabb meglepetésekkel szolgált Bernd Storck, ezúttal Lovrencsicset és Priskint és Nagy Ádámot is a kezdőbe nevezte. Juhász Roland kimaradt a kezdőből.

20.25 - Jó estét, és magyar gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves szurkolónak. EB-pótselejtező következik Budapestről, a Fradi stadionjából, az ellenfél Norvégia válogatottja.