Kiestünk, de emelt fővel távozunk: Magyarország - Belgium 0-4

Szita Róbert tudósítása - Fotó: ujszo.com és mlsz.hu • 2016. június 26., vasárnap •
Ma este a belgák ellen kellett volna kiharcolnunk a legjobb 8 közé jutást. Sajnos nem sikerült, a mieinknek véget ért az Európa-bajnokság, a belgák akár a döntőig is elmenetelhetnek.

Magyarország- Belgium 0-4 (0-1)

Labdarúgó Európa-bajnokság, nyolcaddöntő, Touluose

Magyarország: Király – Lang, Juhász (Böde 80'), Guzmics, Kádár – Gera (Elek 46'), Nagy Á. – Lovrencsics, Pintér Á. (Nikolics 75'), Dzsudzsák – Szalai.

Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Nainggolan, Witsel – De Bruyne – Mertens (Carrasco 70'), R. Lukaku (Batshuayi 77'), Hazard.

90' + 3' - A mieinknek véget ért az EB, ma nem jött be a kockáztatás, de a fiúk emelt fővel távozhatnak.

90' - VÉGE!!! Nekünk volt ziccerünk, de Carrasco lőtt gólt, 0-4!!!

83' - Szalai szépíthetett volna, de Courtois ezt is fölé tolta. Tényleg Ő a világ jelenlegi legjobb kapusa?!

81' - HAZARD egy lapos lövéssel megválaszolta, igen, sajnos eldőlt, 0-3!!!

79' - ELDŐLT?! Hazard kiváló beadása után Batshuayi lőtt gólt, 0-2!!!

75' - Nikolics jött be, Pintér ment le.

68' - JUHÁÁÁÁÁSZ! Egy szabadrúgás után azonnal lőtt, de a labda elsuhant pár centivel az alsó sarok mellett. Szalai alig maradt le róla.

66' - PINTÉÉÉÉR! Hatalmas lövése megpattant egy védőn, de Courtois óriási bravúrral szögletre tolta.

65' - Lassan kockáztatni kellene!

60' - HARCOLJATOK! - szól a magyar közönség buzdítása.

53' - Szalai fejelhetett, de a belga védő az utolsó pillanatban mentett. A nagy helyzetből sarokrúgás lett.

50' - Tetszetős akció végén Szalai lőtt kisodródva, de mellé.

47' - hazard bombáját tolta szögletre Király, a Hali kapusa tartja életben a magyar reményeket.

46' - Itt a második félidő, cseréltünk Elek folytatja Gera helyett.

SZÜNET.

45' - Vége az első félidőnek, a belgák jobbak, de a mieink nagyon jól küzdenek.

42' - Mertens 10 méterről leadottlövését bravúrral hárította Király.

41'- Most Dzsudzsák próbálta bevenni a belga kaput, alig pár ceni hiányzott.

39' - Lovrencsics bombája szállt alig fölé, mesteri löket volt.

36' - Kádár kapott sárgát, pedig előtte leshelyzet volt, majd De Bruyne szabadrúgását tolta a felső kapufára Király.

31' - Lovrencsics lőtt kapu fölé.

30' - Kicsit kiegyenlítődött a küzdelem, de a belgák nagyon gyorsan felfejlődnek és 2-3 húzásból a kapunk elé érnek, nagyon veszélyesek.

23' - Szalai-Dzsudzsák akció végén a cséká lőtt, de Courtois védett.

15' - Szalai eladta a labdát, a belgák meglódultak, de Király bravúrral védte De Bruyne közeli lövését.

10' - VEZET BELGIUM! De Bruyne kapu elé ívelt szabadrúgását Alderweireld fejelte Király kapujába, 0-1!!!

7' - Lukaku veszélyeztetett, szöglet.

6' - Lovencsics lőtt laposan kapura, de Courtois felszedte.

5' - Bekezdtek ellenfeleink, többet birtokolják a labdát és már kapura is lőttek, de nem találták el.

1' - A belgák indították útjára a labdát, hajrá magyarok!