Kiegyenlítette a párharcot az Alba: Falco - Alba 65-75

Szita Róbert helyszíni tudósítása - Fotó: Bodorkós Máté és Tóth Arnold • 2017. június 10., szombat •
Nem sikerült hozni zsinórban a huszonkettedik hazai győzelmet. A Falco-Alba döntő párharc 1-1-re áll.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár-Puebla Plus 65–75

(18–21, 17–14, 14–14, 16–26)
Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző
V.: Földházi T., Papp P., Török R. (Faidt M.)

Falco: Govens 16/6, Váradi 4, Barham 4, Pustahvar 11/6, Tóth N. 7. Csere: Medford 9/6, Zigeranovic 14, Simon -.

Alba: Taylor 16/6, Mohammed 4/3, Shepard 14, Lóránt 8, Keller Á. 4. Csere: Edwards 12, Farr 9/3, Markovics 8.

Kipontozódott: Zigeranovic (40. perc).

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

Ezzel 1-1 a döntő állása. Folytatás kedden, Székesfehérvárott.

10' - Sajnos jobb volt ma az Alba, 65-75 a vége. Govens és Taylor egyaránt 16-16 ponttal fejezte be.

9' - Zigeranovic kipontozódott, a neve mellett 14 pont áll.

8' - 120 másodperccel a vége előtt 64-67.

7' - Már csak 3 perc a végéig Govens beköszönt egy triplával, majd a büntetőt kihagyta, 61-63.

6' - Zigeraonovic büntetője után 58-61.

5' - Továbbra is nagyon szoros a meccs, 5 perccel a vége előtt 57-58.

2' - Egyszer a Falco, máskor az Alba vezet 1-1 ponttal, most 53-54 az állás.

1' - Mohammed-triplával, majd Tóth Norbert-duplával indul a negyed, 51-52.

4. negyed

Az utolsó percben számos büntető kimaradt, 49-49.

9' - Tóth Norbert büntetőzhet, taylor pedig triplát szór, 48-47.

8' - Govens szép egyéni akciója után 47-44.

4' - nagyon sok az elrontott dobás, jelenleg Zigeranovic a mezőny legjobb dobója 10 ponttal.

1' - Edwards pontjai, sajnos eddig nem nagyon megy Govensnek, 35-37.

3. negyed

10' - 35-35

8' - Srecko mester is időt kért, nagyon kevés a pont, megtorpantunk, 31-32.

6' - Időt kér az Alba, 27-26 ide, jönnek a kötélugró lányok!

4' - Taylor-tripla és megint az Alba vezet, 23-24.

3' - Govens pontjaival másodszor vezetünk a meccsen, 23-21.

1' - Medford-tripla, 21-21.

2. negyed:

18-21 a végén az állás.

9' - Govens, majd Zigeranovic is feliratkozik a pontszerzők közé, 18-19.

8' - kicsit meglépett az Alba, 14-19.

6'- Újabb hazai tripla, majd Edwards-dupla, 12-12

5' - Pustahvar tripla, 9-10.

4' - Váradi és Barham is betalál, de Lóránt sem hibázza el a ziccert.

3' - sok a hiba, de Keller is betalál, az első hazai pontokat Tóth Norbert szerzi, 2-4.

1' - a vendégeké a labda, Váradi labdát szerez, de az első kosár Taylor neve mellett, 0-2.

1. negyed

14.50 - óriási hangulatban, a Himnusz közös eléneklése után, telt ház előtt kezdődik a döntő párharc 2- meccse!

14.44 - A Falco kezdője: Váradi - Govens, Barham,  Pustahvar, Tóth N.. a hatodik játékos a szombathelyi közönség!

A meccs előtti Váradi Benedek-féle várakozásokról a klub honlapján már olvashattak, most jöjjön a kosármeccs!

A Falco kerete: Simon, Váradi, Hódi, Tóth N., Bognár, Zigeranovic, Pustahvar, Govens, Barham, Medford. Kovács P.

A párharc állása 1-0 a Falco javára, a szombathelyi csapat még mindig hibátlan hazai környezetben.

14.35 - Jó napot és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.