EB-selejtező, Belfast: Észak-Írország-Magyarország 1-1

Szita Róbert tudósítása • 2015. szeptember 07., hétfő •
A románok elleni hazai 0-0 után ma este újra EB-selejtezőt játszott a magyar labdarúgó válogatott. Az észak-írek ellen kaptunk ki utoljára EB-selejtezőn, most visszavághattunk volna. És sokáig úgy is nézett ki, hogy sikerül is, Guzmics góljával vezettünk, de a 94. percben 10 emberrel egyenlítettek a hazaiak. A belfasti meccsről a frisss.hu online tudósított.

Észak-Írország - Magyarország 1-1 (0-0)

Belfast, 10 ezer néző

Észak-Írország: McGovern – Baird, J. Evans, McAuley, McLaughlin – C. Evans  (McGinn 56'), Norwood, Dallas – Brunt, S. Davis – Lafferty

Magyarország: Király -  Fiola, Guzmics, Kádár, Leandro – Elek Á. (Nagy Á. 23'), Kalmár – Dzsudzsák, Gera, Németh K. (Vanczák 89') – Szalai (Priskin 68')

95' - VÉGE, SAJNOS...1-1 a végeredmény. És ezzel szinte semmi esélyünk sem maradt a csoport 1-2. helyének megszerzésére, de legjobb harmadikként még ott lehetünk.

94' - 1-1, Lafferty vágja be a Királyról kijövő labdát. Előtte Király óriásit mentett, nincs igazság.

90' - 5 perc a ráadás.

85' - 5 perc van hátra, nagyon feszült a meccs. Belfastban zúg a ,,mindent bele!"

83' - KIÁLLÍTÁS!!! Az eddig fegyelmezett hazaiaknál Baird elveszíti a fejét és odarúg Kalmárnak, tíz emberrel folytatják.

80' - 10 perc a boldogságig, de kemény lesz az biztos.

74' - GÓÓÓÓÓÓL! VEZETÜNK! Guzmics Ricsi!!! Dzsudzsák szabadrúgása után McGovern kezéből kiperdült a labda, de Guzmics bekotorta 3 méterről, 0-1!!!

73' - Kalmár tekeri rá a szabadot, de a hazai kapus szögletre tolja.

67' - Fölényben játszunk, Gera lő alig mellé.

60' - Letámadunk.

57' - Hazai szabadrúgás végén Király bizonyítja, hogy jó kapus.

52' - Most mi kezdjük jobban a félidőt, támadunk és a végén Szalai fejel mellé.

46' - Itt a második félidő, nem cserél a szünetben egyik mester sem.

Az első félidőben inkább az észak-írek akarata érvényesült, ám mi voltunk veszélyesebbek a kapura. Gólt kellene rúgni, mert anélkül nem lesz meg az áhított győzelem.

45' - 1 perc a hosszabbítás, de ez alatt már nem történik semmi. Gól nélküli állásnál vonulhatnak szünetre a csapatok.

40' - Leandro is sárgát kap, a veszélyesnek tűnő szabadrúgásból nem lesz semmi.

32' - Németh K. kerül hirtelen gólhelyzetbe, de az utolsó pillanatban McGovern menteni tud.

30' - Harcosabbak a hazaiak, de a játék már kiegyenlítettebb.

23' - Kényszerű csere: Elek Ákos megsérül, Nagy Ádám jön be.

19' - Guzmics besárgul.

15' - Kicsit megnyugszik a magyar csapat, zúg a ,,magyarok, magyarok.".

9' - Észak-ír szabadrúgás végén Király üti ki a labdát.

5' - Támadnak a hazaiak, többet van a zöld-fehéreknél a labda, most mégis Dzsudzsák lőhet, de mellé.

1' - Elkezdődik az EB-selejtező, az észak-írek indítják útjára a labdát.

20.45 - Jönnek a csapatok és a Himnuszok, hajrá magyarok!

20.40 - Itt vannak az összeállítások, a szombathelyi Király Gábor kilencvenhetedszer áll a magyar kapuban. A románok elleni kezdőhöz képest négy helyen változtatott B. Storck szövetésgi kapitány.

20.30 - Jó estét és magyar gólokban gazdag szép estét kívánok minden kedves sportrajongó olvasónknak. Újabb sorsdöntő meccs előtt a magyar labdarúgó válogatott.