A Kozma Szerszám-SZKKA nyerte az I. Step Kupát!

Szita Róbert tudósítása - Fotó: Tóth Arnold • 2016. január 23., szombat •
A vendéglátó Szombathelyi Kézilabda klub és Akadémia (SZKKA) magabiztos győzelmekkel hódította el az első alkalommal kiírt Step Kupát. A felkészülési tornán az NB I/b-ben szereplő kozármislenyi és nagyatádi csapatot is simán megverte a Bölöni Roland vezetőedző által irányított hazai csapat. Az Egyetemi Sportcsarnokból ÉLŐben közvetítettünk.

Kozma Szerszám-SZKKA – Kozármisleny SE 30-27 (13-8)

KUPAGYŐZELEM, a Kozma Szerszám-SZKKA nyerte az 1. Step Kupát!

60' - A végén sokat cserélt Bölöni Roland, a vendégek felzárkóztak, de Csire és Ghetu góljai megnyugvást jelentettek, 30-27 a vége.

55' - Császár és Ghetu góljaival 28-21-re módosul az eredmény 5 perccel a vége előtt.

50' - Pusztai Grétát, a VKLSE Győr játékosát teszteli az SZKKA, ő pedig meghálálja és gólt dob, 26-17.

45' - Pukler kétszer, Ghetu háromszor lőtt gólt ebben a játékrészben, 25-13.

40' - Remélhetőleg eldőlt a meccs, bár ebben az 5 percben Császár és Debreczeni mellett négyszer is eredményesek voltak a vendégek, 20-13.

35' - Mayer többször is, de Debreczeni és Pukler is növelni tudta a hazai találatok számát, 18-9.

Szünet.

30' - Magukhoz tértek a lányok, Pukler, Gaylhoffer, és Mayer is növelte a hazai gólok számát, így 13-8 a félidőben az eredmény.

25' - Ebben az 5 percben három gólt is dobtak a kozármislenyiek, Puklerék pedig egyet sem, 10-6.

20' - Ghetu, Mayer hetesből, és Gaylhoffer volt sorrendben a hazai gólszerző, 10-3.

15' - Mayer kétszer is gólt dobott, mellette Szendrei is betalált, Tömő Alexandra pedig hetest hárított, 7-3.

10' - Császár, Szendrei és Mayer volt eredményes, 4-3.

5' - A mieink gólját Mayer szerezte hetesből, 1-2.

1' - A hazaiak kezdték a játékot, és Puklert szinte azonnal leküldték 2 perces pihenőre.

Hamarosan kezdődik a Step Kupa második meccse, az első összecsapást magabiztosan nyerték a vendéglátók.

Az első ízben megrendezett Step Kupa nyitó mecsén, szombat délelőtt 10 órától a nagyatádiakkal játszott az NB II. északnyugati csoportját hibátlan teljesítménnyel vezető szombathelyi csapat. Jámbor Rékáék a félidőben 16-13-ra vezettek. A második játékrész elsó gólját a vendégek szerezték, 35. percben 18-18 volt az állás, a 40. percben pedig  21-20-at mutatott az eredményjelző. A félidő közepén összekapta magát a hazai csapat, így 25-22-re vezetett a vendéglátó. Az 50. percben 29-24-re elhúzott Bölöni Roland együttese, 5 perccel a vége előtt pedig 9 gólosra hízott az előny, 34-25. A végeredmény pedig szinte kiütés lett, 2X30 perc után 38-26 állt az Egyetemi Sportcsarnok eredményjelzőjén. A mezőny legeredményesebb játékosa a 9 gólos Pukler Glória volt.

Kozma Szerszám SZKKA - Rinyamenti KC Nagyatád 38-26 (16-13)