Németh Márió jól játszott, mégis kikaptunk

Szita Róbert • 2015. június 07., vasárnap •
Magyar idő szerint vasárnap reggel 2-0-ra kikapott a magyar csapat az U20-as labdarúgó világbajnokságon Nigéria ellen, ám az már korábban kiderült, hogy a szombathelyi Németh Márióval felálló magyarok csak egy súlyos vereség esetén nem juthattak volna tovább. Az új-zélandi összecsapásról a frisss.hu online közvetítést adott.

fotó: fifa.com

U20-AS LABDARÚGÓ VILÁGBAJNOKSÁG
E-CSOPORT

Magyarország–Nigéria 0–2
New Plymouth, Taranaki Stadion. V: Zambrano (ecuadori)
Magyarország: Székely – Osváth, Kecskés Á., Talabér, Forgács – Nagy Ádám, Berecz – Nagy Dominik (Oláh L. 67'), Németh M., Zsótér (Popov 61') – Mervó Kalmár 46'). Szövetségi edző: Bernd Storck

A kispadon: Horváth D. (k.), Demjén (k.), Lenzsér, Oláh L., Vida, Kalmár, Popov, Sallai
Nigéria: Enaholo – M. Musa, Z. Bello, Ndidi, A. Mustapha – Idowu, I. Ifeanyi – Bulbwa, Sokari, S. Godwin (Isaac 67') – Awoniyi (Simon 74'). Szövetségi kapitány: Manu Garba.
A kispadon: Alampasu (k.), Olorunleke (k.), p. Omego, S. Isaac, Iheanacho, Yahaya, Nwakali, Ezeh, M. Simon
Gólszerző: Awoniyi (2)

4' - A szombathelyi Németh Márió ugratta ki a vb felfedezettjét, a már 4 gólnál járó Mervó Bencét, de a nigériai kapus jó ütemben mozdult ki.

9' - Mervó került megint helyzetbe, de most sem sikerült túljárni az afriaki védők eszén.

14' - A nigériaiak próbálkoztak távolról, de Székely bravúrral hárított.

17' - Ezúttal egy szöglet után alakult ki veszélyes helyzet a kapunk előt, de Székelyt nem lehet átverni, most is védett.

27' - Hosszú percek után a mieink is eljutottak az ellenfél kapujáig és Zsótér bombázott, de itt is a kapus volt a jobb.

33' - OTT AZ ELŐNY! Egy mesteri beadás után Awoniyi lépett ki a védőink között, és most becsapta Székelyt is, 0-1. Ha ez marad az eredmény, akkor Szerbia ellen lépünk pályára a nyolcaddöntőben.

42' - A Szombathelyi Swietelsky-Haladás játékosa, Németh Márió végezhetett el szabadrúgást, de az ívelés az ellenfelet találta meg.

45' + 1' - Lefújja az első játékrészt a sípmester, Németh Márió jól játszik, de Nigéria vezet. Innen folytatjuk.

46' - Csere-bere: gólgyárosunk, Mervó helyett Kalmár a pályán.

49' - Németh Márió gondolt egyet és 30 méterről rászúrta, kapufa!

54' - MÁR KETTŐVEL VEZETNEK! Awoniyi mindenkit kicselezett, a végén Székelyt is elfektette, és begurította a labdát, 0-2!!!

59' - Székely zárta jól a szöget egy nigériai támadást megakadályozva ezzel.

65' - Kalmár átadása után Németh Márió került helyzetbe, de a szombathelyi játékos nem tudta jól átvenni a labdát.

70' - Mindkét csapat visszavett a tempóból, de Oláh azért megengedett egy középtávoli löketet.

74' - Leballag a kétgólos Awoniyi, nagy tapsot kapott a mintegy háromezres közönségtől.

76' - Sokari lőtt közelről a kapunkra, de Székely szépett védett.

85' - Még jobban leült a meccs, közben a csoport másik meccsén a brazilok 2-0-ra vezetnek az észak-koreaiak ellen.

90' + 3' - Vége a meccsnek, kikaptunk, de lehet, hogy jobban jártunk, így ugyanis elkerültük a német válogatottat, Nigéria viszont megnyerte őket.

Ezzel a csoport harmadik helyén végeztünk, és bejutottunk a nyolcaddöntőbe, ahol június 10-én, szerdán - magyar idő szerint - reggel 6 órakor Szerbia ellen lépünk pályára. A tét a legjobb 8 közé jutás lesz.