Vízilabda: Magyarország - Horvátország 17-16

Szita Róbert tudósítása • 2016. augusztus 13., szombat •
Az I. OMV Nemzetközi Utánpótlás Vízilabda Kupa második napján a mieink a horvátok ellen ugrottak a medencébe. Horkai György csapata az első fordulóban az olasz válogatottat győzte le szoros küzdelemben, ma este pedig a horvátokat. Holnap délelőtt az ausztrálok ellen mérkőzünk.

Magyarország - Horvátország 17-16 (3-3, 4-3, 3-4, 7-6)

4. negyed: A játékrészt Burián Gergő nyitotta meg, 11-10. Ez az, csak így tovább, fiúk! Laposa védéseiről szóltak az első percek, de Petkovics megint egalizált, 11-11. Ez egy tucat, vadovics Viktor lőtte, 12-11, de nem sokáig, mert Petkovics újfent bombagólt lőtt, 12-12. Erősen vitatható gólt dobtunk, ami után a horvát edzőt kiállították, Petkovics pedig megint egyenlített, 13-13. Nagy Ádám nagyon jókor jött, 14-13, még 2 perc a végéig, de újra egyenlő, már a kilencedik (!!!) gólját dobta Petkovics. megint itt az előny, Kereki András dobta a tizenötödiket. Burián révén 16-14, talán megan ez a meccs is. Hamar szépítettek és még 1 perc hátravan, amikor Bányai Márk védett hatalmasat, de még a horvátok támadnak. 25 másodperccel a vége előtt mégis egyenlítetek, 16-16. Kósa Balázs lőtte a tizenhetediket, de még mindig van 13 műásodperc és időkérés. Nem tudták kihasználni, maradt ez a végeredmény!

3. negyed: a mieinknek indult jobban a második félidő, Fekete Gergő már a 4. gólját dobta, 8-6. Aztán Petkovics és Herczeg révén egál, 8-8. Ki számított erre? Mindegy is, mert Vadovics Viktor gólja után megint mi vezetünk, 9-8. Megint Petkovics egyenlített, 9-9. Fekete Gergő lövi a tízediket is! A negyed utolsó minutumában Horkai időt kért, úgy látszik aztszeretné, ha 2 gól fölénnyel mennénk neki az utolsó játékrésznek. nem sikerült, sőt a horvátok egyenlítettek, 10-10.

Szünet

A 2. negyedben 7-6-nál kapcsolódtunk be a mérkőzés megtekintésébe, az első negyed 3-3-ra végződött, a másodikat pedig 4-3-ra hoztuk. Csak így tovább!.

18.55 - Jó estét, és minél több magyar gólt kívánok minden kedves pólórajongónak!