Vízilabda: a legjobb 4 között a magyar lányok

Szita Róbert - Fotó: szeretlekmagyarorszag.hu és MTI • 2016. augusztus 15., hétfő •
Vízipólós lányaink a riói olimpia negyeddöntőjében hétfő este 20 óra 30 perctől az ausztrálokkal mérték össze erőiket és a végén büntetőkkel az elődöntőbe jutottak.

Magyarország – Ausztrália 8-8, büntetőkkel 13-11 (1-3, 2-2, 3-2, 2-1)

Első negyed: a mieink hozták el a labdát, emberelőnyt is kaptunk, de Bujka kihagyta a helyzetet, válaszként McGhie viszont betalált, 0-1. Webster 3 perccel a negyed vége előtt sajnos megduplázta az előnyt. Aztán egy újabb emberelőnyt kihasználva Webster már második gólját dobta, majd az ellentámadásból, igaz 5 méteresből, de Keszthelyi révén a mi lányaink is megszerezték első találatukat, 1-3.
Második negyed: két magyar ziccerrel indult ez a 8 perc, de egyiket sem sikerült kihasználni, nem úgy az ausztrálok, akik az emberelőnyeiket nagyon jó arányban használják ki, 1-4, majd Southern találatával már 1-5. Kapuscsere és időkérés, mert nagy baj van. Gangl Edina helyén Kaső Orsolya véd. Az utolsó percben Czigány Dóra szépített, ez volt az első akciógólunk a meccsen, ez nagyon kevés, ezért aztán Tóth Ildikó még megtoldotta a góljaink számát egy okos emeléssel, 3-5. .
Harmadik negyed: több percig nem esett találat, majd Takács Orsolya hozta fel 4-5-re a mieinket, de Southern gyorsan lehűti a kedélyeket, 4-6. Egy ausztrál kiáll, így Bíró Attila gyorsan időt kért, olyan figura kell, amiből tuti lesz a gól. Így is történt, Bujka szemből betalált, 5-6. Aztán egy csodálatos támadás végén Illés mesteri passzát Keszthelyi Rita húzta be az ausztrál kapuba, 6-6!!! Ezután ahelyett, hogy mi szereztünk volna vezetést, McGhie góljával megint az ausztrálok vezettek, 6-7. A Webster-Bujka páros kiállítás után már nem változott az eredmény.
Negyedik negyed: hiába hoztuk el a labdát, az első támadásunkat nem fejeztük be góllal, sőt, Takács Orsolyát még ki is küldték, de ezt megúsztuk, aztán Antal Dóra kapufára lőtte, amit Knox megbosszult, 6-8. Bujka ezt nézhette tétlenül és bevarázsolta az ellenfél kapujába, 7-8 és még 5 perc hátravan. Antal Dóra egyenlítő találatánál mindenki felugrik, 8-8, már csak 3 perc, amikor Bujka kiállítást harcolt ki, Bíró Attila időt kért, hogy vezethessünk. Hiába, nem sikerült kihasználni az emberelőnyt. Az ausztrálok 53 másodperccel a meccs vége előtt ugyanezt a lehetőséget megkapják. Mi támadhatunk a győzelemért, de nem sikerül a gólszerzés, 8-8, vége a meccsnek, nincs hosszabbítás, jönnek az 5 méteresek. A mieink nem hibáztak büntetőt az olimpián.

Az első körben Bujka és Webster is betalált, 9-9, a második körben Kisteleki és az ausztrál is gólt lőtt, 10-10, a harmadikban Keszthelyi betalált, az ausztrál kapufát talált, 11-10. A negyedik körben Czigány Dóra bevágta, az ausztrál szintén, 12-11. Aztán Antal Dóra pontot tett az i-re, győztünk, 13-11!!!

A legjobb 4 között a magyar csapat és szerdán az Egyesült Államokkal játszunk a döntőbe jutásért.