Útmutató az ideális airsoft védőszemüveg megtalálásához

szponzorált tartalom (x) • 2024. január 22., hétfő •
Bár lehet, hogy az airsoft fegyverek csupán replikák, de a szemvédelmet a játék során akkor sem szabad félvállról venni. A helyszínre érkezéskor igyekezned kell minél hamarabb, akár már az autóban felvenni az általad választott szemüveget, és ügyelni kell arra, hogy ez a játék végéig fent is maradjon.
Útmutató az ideális airsoft védőszemüveg megtalálásához

A megfelelő szemvédelemért nem kell mélyen a zsebedbe nyúlnod

Ha alaposabban megnézed a Combat Zone arc- és fejvédelem kategóriáját, akkor láthatod, hogy a védőszemüvegek ára nagy általánosságban 3 és 5 ezer forint körül mozog, ami egyáltalán nem egy nagy összeg. Persze találhatsz a kínálatban ennél drágábbat is, ami amellett, hogy rendkívül erős anyagból készült, még polarizált is, de egy kezdő játékosnak bőven elegendő egy egyszerűbb változat is.

Az említett fegyverboltban kizárólag olyan védőszemüvegeket találsz, melyek megfelelnek amelyek megfelelnek az ANSI Z87.1 vagy EN 166-F szabványnak. Ez azért nagyon fontos, mert a piacon számos termék vásárolható, mely használat esetén nem hogy védelmet nem biztosít, de még szemsérülést is okozhat, egy-egy találat során. Ezért játék előtt mindenképpen érdemes tesztelés alá vonni a bizonytalan eredetű védőszemüvegeket.

Ez annyit jelent, hogy minimum 1,5 Joule (120m/s) teljesítménnyel, legalább 3 lövést adnak le hátulról a megtámasztott szemvédőre, egy méteres távolságból.

A szemvédők leggyakoribb típusai

Elsőként talán a lövész szemüvegeket említenénk, amelyek a munkavédelmi szemüvegekkel ellentétben kifejezetten aktív mozgáshoz vannak tervezve, így jobban szellőznek, és jobban tűrik a párásodást.

De nem mehetünk el szó nélkül a gumis pánttal rögzülő porszemüvegek mellett sem, amelyek ugyan a szemgödröt teljesen körbeölelik, de mivel zártabbak, hajlamosabbak a párásodásra.

Mellettük pedig ott vannak még a rácsos szemüvegek is, amelyek vitathatatlan előnye, hogy nem párásodnak. A hátrányuk, hogy szemedet érő fény nagy részét lefogják, ami egy sötét épületben vagy szürkületkor zajló játék során nem túl szerencsés.

Amennyiben emellett a típus mellett tervezed letenni a voksodat, a használat előtt nem árt alapos tesztelésnek alávetni a rácsot, hogy megbizonyosodj a védelméről. Lőj rá a megtámasztott szemüvegre legalább 400 fps torkolati sebességű fegyverrel pár centi távolságról!

Mi van akkor, ha szemüveges vagy?

Erre a helyzetre az egyik legnyilvánvalóbb megoldás a kontaktlencse, bár ezt viszont nem mindenki szereti vagy tudja viselni. Ha te is közéjük tartozol, akkor annyit tudsz tenni, hogy olyan védőszemüveget választasz, ami mögé fel tudod venni a dioptriás szemüvegedet. Ennek megvan azonban az a hátránya, hogy ilyen esetben sokkal jellemzőbb a párásodás.

A dioptriás betéttel ellátott munkavédelmi, illetve lövész szemüvegeket azért nem javasoljuk, mivel ezekbe külön kell csináltatni a lencsét, ami jelentősen megnövelheti a költségeket.

Reméljük, hogy a fentebb leírtakkal sikerült átfogó képet adnunk a szemvédelmet szolgáló eszközökről. Ha lennének még kérdéseid, fordulj bátran a Combat Zone webáruház szakértő munkatársaihoz, akik készséggel válaszolnak majd!
 

közösség

további frisss

lap tetejére