Minimális vereség az U20-as világbajnokságon: Magyarország - Brazília 1-2

Szita Róbert • 2015. június 04., csütörtök •
Hiába vezettünk 50 percig, a magyar U20-as válogatott ma délelőtt nem tudott Brazília ellen pontot szerezni. Az új-zélandi korosztályos világbajnokságon a szombathelyi Németh Márió ezúttal nem kapott szerepet.

Fotó: mlsz.hu

Nigéria ellen vasárnap játszik a magyar válogatott, a frisss.hu erről is online tudósít majd.

94. perc: Vége  a meccsnek, ezt megnyerték a brazilok, ám semmi sincs veszve. Ma is jól játszott a magyar csapat, és ilyen teljesítmény Nigéria ellen is sokat ér majd.

86. perc: MÁR ŐK VEZETNEK! Pereira a bal alsót vette célba, és hiába vetődött jó irányba Székely, a hóna alatt becsúszott a labda a hálóba. 1–2

85. perc: TIZENEGYES A BRAZILOKNAK... Gabriel cselezgetett a büntető területen belül, Székely kivetődött elé, a brazil meg feldobta magát. A magyar kapus valóban hozzáért a brazilhoz.

65’ – Kettőt is cserélünk, Nagy D. és Talabér folytatja, Kalmár és a gólzsák, Mervó tért pihenőre.

50’ – SAJNOS GÓLLÁ ÉRETT AZ EMBERFÖLÉNY! Brazil szöglet után Danilo szép fejessel kiegyenlített, 1-1!!!

Nyomasztó a brazilok labdabirtoklási fölénye: 70-30 az arány. A dél-amerikaiak többször lőttek kapura, mi viszont kétszer is eltaláltuk azt, sőt, egyszer gól is lett belőle.

A szünetben a mieink nem cseréltek, a brazilok viszont két helyen is változtattak, Pereira és Jaja is pályára lépett.

39’ – Kalmár szögletét Mervó bólintotta kapura a rövid saroknál, de Jean most bravúrral hárított.

29’ – Kalmár a magyar térfélről ívelte a brazil kapura a labdát, Jean kint állt, tőle bemehetett volna.

16’ – Óriási butaság! Az 5 perccel korábban már sárga lapot kiérdemelt Tamás Krisztián megint szabálytalankodott, itt a második sárga, ami sajnos piros!

14’ – Forgács éles szögből óriási kapufát lőtt!

8’ – VEZETÜNK!!! Egy csodálatos átadás után hirtelen átpattant a labda az egyik brazil védőn, majd megtalálta Mervó Bencét, aki egy pillanatig sem gondolkodott, és hiába volt kisodródva a 16-oson kívülre, óriási löketet eresztett meg, és a brazil hálóőrről a gólvonal mögé pattant a játékszer, 0-1!!!

Magyarország–Brazília 1–2 (Mervó 8’., Danilo 50’, Pereira 85')
New Plymuth, Taranaki Stadion,
V: al-Mirdaszi (szaúd-arábiai)

Magyarország: Székely – Osváth, Kecskés Á., Lenzsér, Tamás K. – Vida, Nagy Á. – Kalmár (Nagy D. 65’), Forgács, Sallai (Zsótér 75') – Mervó (Talabér 65’). Szövetségi edző: Bernd Storck
A kispadon: Horváth D. (k.), Demjén (k.), Berecz, Nagy Dominik, Németh M., Oláh L., Talabér, Popov, Zsótér.

Brazília: Jean – Jorge, Lucao, Marlon (Jaja 46’), Joao Pedro – Alef, Danilo – Marcos Guilherme (A. Pereira 46’), Boschilia (L. Pereira), Gabriel – Judivan. Szövetségi kapitány: Rogério Micale.
A kispadon: Marcos (k.), Georgemy (k.), Caju, Malcolm, Rodrigo, Iago, Leo Pereira, A. Pereira, Jajá, Jean Carlos.

A mieink szövetségi kapitánya, Bernd Storck a meccs előtt azt nyilatkozta, hogy tudja, mit kell tenni a brazilok ellen.

Az első mérkőzését mindkét csapat megnyerte, a mieink Észak-Koreát győzték le 5–1-re, a brazilok Nigériát 4–2-re.