Nagy csatában nyert a Viharsarokban az SZKKA

hv • 2024. január 22., hétfő •
Ha a vártnál kicsit nehezebben is, de folytatta győzelmi sorozatát az SZKKA a női kézilabda NB I/B 15. fordulójában. Ezúttal - egy nyögvenyelős első félidő után - Orosházán gyűjtötték be a két pontot Pődör Rebekáék.

Alighanem a hosszú, több mint négyszáz kilométeres utazás is rányomta bélyegét a szombati találkozó első félidejére. Vida Gergő lányai nem voltak kellően élesek. Sem védekezésben, sem támadásban nem tudták a megszokott formát mutatni. Ez meg is látszott a mérkőzés alakulásán. A hazaiak többször is vezettek három találattal (14. perc: 6:3, 21. perc: 9:6).

Szerencsére a remek formában játszó Kazai Anita góljai mindig a legjobb pillanatokban érkeztek.

Ezért a félidőre lecsökkent a különbség, 12:11-et mutatott az eredményjelző tábla.

A második játékrészre Vida mesternek sikerült rendezni a sorokat. Végre a lányok tudták hozni saját játékukat. Nemcsak fordítani sikerült (33. perc: 12:13), hanem rövid időn belül egy nagyobb előny is kialakult (40. perc: 14:19). Ám még nem volt vége a meccsnek. A folytatásban a szívósan küzdő Orosháza összekapta magát, és visszajött a meccsbe (48. perc: 20:22). Jogos volt a szombathelyi időkérés, mert utána - bár próbáltak kapaszkodni a viharsarkiak, de -

az SZKKA már nem adta ki a kezéből a meccset.

A végére visszaállt az ötgólos különbség. A 28:23-as siker pedig azt jelenti, hogy 15 meccsből 15 győzelemmel zárta a gárda a bajnokság első felét.

Sok idő nincs a mostani sikeren örvendezni, mert a hétvégén jön a szuperrangadó. Idegenben az Elek Gábor vezette, második helyen álló Esztergomi Vitézek ellen óriási csata várható.