Maradt a hibátlan mérleg, egyedül az élen az SZKKA

hv • 2023. október 02., hétfő •
Jó kezdés után szorosan alakult az első félidő, majd a második játékrész második felében magabiztossá tette győzelmét az SZKKA. Röviden így foglalható össze az 5. fordulóbeli, Tempo elleni bajnoki mérkőzés.

A lényeg, hogy az újabb sikerrel továbbra is hibátlan és élen áll a szombathelyi gárda a női kézilabda NB I.B –ben.

Ahogyan azt előre jósoltuk, kellemetlen ellenfélnek bizonyult a gyáli csapat. Az idei szezonra jól erősítő, a tabella élmezőnyéhez tartozó csapatokat megszorongató Tempo szívós ellenfélnek bizonyult. Vida Gergő lányai egy 3:0-s sorozattal kezdtek, de hamarosan kiegyenlítődött a játék. A 19. percre két gólra feljöttek a hazaiak (12:14), sőt a félidő végére sovány egygólosra olvadt az SZKKA előnye. (17:18) A támadójáték rendben volt, de a 17 kapott gól mutatta, hogy van mit javítani a védekezésen.

A második játékrész sem indult jobban, olyannyira, hogy a 32. percben, Hudra Enikő találatával át is vette a vezetést a Tempo! Szerencsére, vagy talán éppen ettől hamar észre tértek Pődör Blankáék (aki tíz góllal vette ki a részét a sikerből), bár egy darabig még tartott a gyáliak lendülete, de a 40. percben Szmolek góljával ismét az SZKKA-nál volt az előny (23:24). Ekkorra - ha kicsit későn is - végre a védekezés is összeállt, valamint a kapusteljesítmény is jelentősen feljavult.

Sebességet váltottak Pődör Rebekáék, aminek eredményeként folyamatosan növelték a különbséget. (47. perc: 27:30, 51. perc: 27:34, 55. perc: 30:38.) A vége kilenc közte lett, ami a riválisok váratlan botlásának köszönhetően azt is jelenti, hogy az SZKKA - egyedüli hibátlan gárdaként- a tabella élén áll.

- Az első félidőben bekapott 17 gól nagyon sok. Igaz, nagy különbséggel, de a mérkőzés egészét nézve nem annyira magabiztosan nyertünk, mint az elmúlt meccseken. Az mindenképp pozitívum, hogy a második félidő elején hátrányba kerültünk, és onnan tudtunk fordítani – értékelt a klub honlapján Vida Gergő vezetőedző.

NB I./B 5. forduló
Gyáli Sportcsarnok, 100 néző
Tempo KSE – Szombathelyi KKA 30:39 (17:18)

Játékvezetők: Fazekas-Ónodi
Hétméteresek: 3/4 ill. 4/4
Kiállítások: 12 ill. 6 perc
Piros lap: 1 ill. 0

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok), Kazai 4, Pődör R. 6, Pődör B. 10, Szmolek 7, Kulcsár 3, Pálffy 5, Varga N. 1, Dombi, Szeberényi 2, Wutschi 1, Balogh P., Böhm, Gönczöl. Vezetőedző: Vida Gergő
A Tempo legeredményesebb gólszerzői: Hudra E. 8, Jurmann G. 6