Kick-box Eb: Jó szerepléssel, a fejlődés lehetőségével tértek haza a szombathelyiek

• 2023. szeptember 04., hétfő •
Három bronzérem a szombathelyi csapat termése, de a teljes magyar utánpótlás-válogatott szépen szerepelt, az éremtáblázat harmadik helyén végeztek sportolóink.

A CONTROLL SE utánpótlás válogatott csapata és edzőjük, Dancsó Zoltán - aki egyben a light- és kicklight válogatott szakág vezetője - 5 sportolóval képviselte a WAKO utánpótlás kick-box Európa-bajnokságon a várost. Közleményükből kiderült, hogy a magyar válogatott 142 versenyzője vett részt a 38 országot felvonultató kontinensviadalon, ahol több mint 2000 nevezést adtak le. A magyar csapat az éremtablázat 3. helyén végzett 29 arany-, 35 ezüst- és 56 bronzéremmel - írták.

A szombathelyi csapat jól szerepelt, jól érezte magát a megmérettetésen. A ring szabályrendszereket 3 versenyző képviselte. Mindhárman bronzérmet szereztek - számoltak be az eredményről. Értékes érmek ezek a magyar ringszakágnak, junior korosztályban és erős súlycsoportokban, és ez jó előjel a jővőt nézve - fogalmazott az edző.
Hozzátette: mindegyikük a későbbi győztestől kapott ki.

Pataki Barnabás full-contact OlderJunior -57 kg-ban 3. helyen zárta az Eb-t. Lengyel ellenfele rutinosabban mozgott a ringben. Egyszer-egyszer ugyan meglepte Barni, de kevés volt a győzelemhez! Nagyon sokat fejlődőtt, sokat kell még erősődnie! Szép értékes bronzéremmel gazdagodott! - részletezte az edző a szereplését.

Nagy Zeusz Kristóf full contact, OlderJunior  -60 kg-ban bronzérmes! Zeusz beverekedte magát a legjobb 4 közé, miután legyőzte azerbajdzsáni ellenfelét! A kellemetlen azeri versenyzővel nagyot küzdött, és bizonyította, hogy a szíve a helyén van - jegyezte meg róla Dancsó "Kicsi" Zoltán. Zeusz nagyot küzdött a fináléba jutásért is az ukrán fíúva, de most az ellenfél jobbnak bizonyult. Erősődnie kell neki is, és technikáját picit csiszolni - tette hozzá. Viszont nagyon ráhangolódott a versenyre. A bronz szépen csillog!

Polgár Dávid József LowKick Older Junior -86 kg. A 4 közé jutásért 2:1-es pontozással nyert Dávid a török versenyző ellen. A kellemetlen stílusú ellenfelén nagyon szoros csatában sikerült felülkerekednie. Dávid szíve, akarata és állóképessége döntött. A döntőbe jutásért a nagyon rutinos Eb-, vb-érmes versenyzővel kemény mérkőzést játszott. Dávid bebizonyította, hogy kell vele a jövőben számolni. A magyar szakvezetés is bízik a töretlen továbbfejlődésében. Így bronzéremmel zárta az Eb-t.

Mindkét tatamis versenyzőnk junior -79 kg ban indult. Light-contactban Prikler Márk és Ersing Andris is 9-16. helyen zárt.

Kicklight-ban pedig Márk 6. helyen, Andris pedig 7. helyen zárta az Eb-t! Mindkét versenyzőnek nagyon sokat kell fejlődnie mentálisan és utána még szép sikereket érhetnek el - összegezte az edző.