Hosszabbítás után: a szerbek nyerték az U20-as vébét

SzR • 2015. június 20., szombat •
Az új-zélandi fináléban a szerbek negyedszer, a brazilok harmadszor is hosszabbításra kényszerültek, a vége azonban a szerbeknek sikerült jobban.

A döntő érdekessége az volt, hogy mindkét finalista találkozott a mieinkkel és bizony számunkra rendkívül szerencsétlen momentumok után tudtak csak nyerni ellenfeleink. A rendes játékidőben Mandic szerzett vezetést, majd pár perc múlva Pereira egyenlített.

A 2x15 perces hosszabbításban sokáig csak helyzetekig jutottak a csapatok, de akárcsak ellenünk, itt is a 118. percben döntött Szerbia, egy mesteri kiugratás után Maksimovic higgadtan lőtt el a brazil hálóőr mellett.

A döntő végeredménye: Brazília-Szerbia 1-2. A harmadik helyet Mali csapata szerezte meg.