Dánia, Írország, Norvégia vagy Szlovénia?

SzR-nso.hu • 2015. október 14., szerda •
Október 18-án dől el, ki lesz Király Gáborék ellenfele az EB-pótselejtezőn. A Haladás legendás kapusa a párharc első meccsén századszor lehet tagja a magyar válogatottnak.

A magyar labdarúgó-válogatott kiemeltként várhatja a 2016-os Európa-bajnokság pótselejtezőjének sorsolását – jelentette be az MLSZ a hivatalos Twitter-oldalán. A mieink Dániát, Írországot, Norvégiát vagy Szlovéniát kaphatják a vasárnapi sorsoláson.

A pótselejtezőket november 12–14. és 15–17. között rendezik. A párosításokat vasárnap, október 18-án 11.20-kor sorsolják ki az UEFA nyoni központjában. A pótselejtezőn lesz kiemelés, az UEFA-koefficiens rangsorol. Ezt az európai szövetség szerdán tette közzé.
Magyarország kiemeltként várhatja a sorsolást, akárcsak Bosznia-Hercegovina, Svédország és Ukrajna. A nem kiemeltek közé került Dánia, Írország, Norvégia és Szlovénia, ami azt jelenti, hogy a mieink ebből a négy válogatottból kapnak ellenfelet.

A vasárnapi sorsoláson elsőként kihúzott csapat kezdi otthon a pótselejtezős párharcot.
Klasszikus oda-visszavágós szabály érvényesül a párharc során. Az idegenben lőtt gól számít, ha a két meccsen azonos számú gólt szereznek a mérkőző felek. Ha a két találkozó 180 perce nem hoz döntést, hosszabbítás, majd tizenegyesek következnek.