Nem történt meglepetés, győzött a Falco

sd • 2021. január 14., csütörtök •
Döntő volt a második negyed, amikor mindössze 8 pontot dobott a ZTE, szemben a szombathelyi 22-vel.

Nem éppen úgy kezdte a találkozót a hazai alakulat, ahogy az várható lett volna, a zalaegerszegiek viszont szinte azonnal elkapták a játék ritmusát. 7:12-nél kezdtek éledezni a sárga-feketék, majd a sok hiba ellenére a maguk javára fordították az eredményt. A 7. percben Keller megszerezte első Falco-kosarát, amivel 20:14-re módosította az állást. A játékrész hajrájában Duren 2 trojkát is elsüllyesztett a gyűrűben, miközben Keller is újra eredményes volt, így 24:20-ra végződött az első negyed.

A második etap szinte csak a Falcoról szólt, remekül kosaraztak Okorn tanítványai, miközben a ZTE hosszú percekig képtelen volt a gyűrűbe találni. A negyed közepe tájékán sikerült először újabb pontokat szerezniük, de ekkor már 17 egység volt a két csapat közti különbség.

46:28-as állásról futottak neki a felek a második félidőnek. Egyre csak távolodtak a kék-fehérek vendéglátóiktól, egyedül Duren próbálta tartani a lelket az egerszegiekben. Egy fecske azonban nem csinál nyarat, állandósulni látszott a csapatok közti 20 pontos különbség.

A záró negyed nem osztott, nem szorzott, edzőmeccs jelleget öltött a találkozó, bár a ZTE még ekkor sem adta fel és hatalmasat küzdve 8 pontra zárkózott. A hajrát azonban jobban bírták a sárga-feketék, így végül megérdemelten győztek 81:70-re.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 81-70 (24-20, 22-8, 22-21, 13-21). – Szombathely, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T., Minár L., Boros T.

Falco: Váradi 4, Dancsecs 3/3, Benke 7, Bruinsma 15/9, Lake 7. Csere: Barac 12, Keller 13, Perl 15/2, Kovács B. 6/6. Edző: Gasper Okorn.

ZTE: Duren 23/12, Bonifert 4/3, Delas 7/3, Vuko 10/6, Glenn 14. Csere: Szabó Zs. 8/3, Donaldson -, Völgyi 2, Simon K. 2., Plézer -. Edző: Luca Bechi.

fotó: Vas Népe / Unger Tamás