Kétvállon az Alba Fehérvár

sd • 2021. január 26., kedd •
Az első negyedtől kezdve tudatosította ellenfelében a Falco, ki az úr a háznál és különösebb megingások nélkül hozta az oly fontos rangadót.

Gasper Okorn magasra tekerte a mérkőzés előtt csapatán a fordulatszámot, 6:0-ás hazai rohammal kezdett a Falco, Forray mester pedig azonnal magához is hívta csapatát. Az időkérést követően már 10 ponttal is ment a Szombathely, amikor éledezni kezdett az Alba. Ez azonban tiszavirág életűnek bizonyult, mert a negyed végére ismét jelentős, 11 egységnyi előnyre tett szert a hazai alakulat. A folytatást is Falco-dominancia jellemezte, 41:27-nél Vojvoda tartotta meccsben csapatát, majd nagyszünetre komoly hátrányukból 7 pontra zárkóztak a vendégek (53:46).
A harmadik negyedet is a hazaiak kezdték jobban, ismét 12 pontra duzzadt az előnyük, ami csak tovább nőtt a játékrész során. 79:64-ről rugaszkodtak neki a csapatok az utolsó etapnak, ami már nem hozott komoly meglepetést, magabiztosan őrizte előnyét a Falco, nem volt esélye az Albának. Bár az utolsó 4 percben már nem született újabb szombathelyi kosár, ezúttal még ez is belefért.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Alba Fehérvár 95-84 (29-18, 24-28, 26-18, 16-20)