Helytállt az SZKKA

sd • 2020. szeptember 10., csütörtök •
Bár 10 góllal kikaptak a szombathelyiek a Siófoktól, Marosán György lányai emelt fővel hagyhatták el a pályát.

Fél perc elteltével Kobetic zörgette meg először Tomasevic hálóját, első akciójából betalált a Balaton-parti alakulat. Pődör Rebeka tudott erre válaszolni, majd Agbaba dobta a lasztit kapufára. 3,5 perc után Agbaba került a kiállítás sorsára, az ellene megítélt büntetőt Kobetic értékesítette, majd Such góljával 2-vel ment a Siófok. A 10. percben sikerült ezt ledolgozniuk a hazaiaknak Varga révén, majd pár másodperccel később újfent ő volt eredményes, 6:5 - a mérkőzés során először vezetett a Szombathely. A vendégek azonban 2 perc alatt megfordították a meccs állását, Aoustin góljával 8:6 volt oda. A 16. percben Kobetic megszerezte csapata 10., saját maga 5. találatát - 7:10. Ennél messzebb azonban nem sikerült eltávolodnia a Siófoknak az SZKKA-tól, nem is tetszett ez a vendégek mesterének, aki maga köré gyűjtötte övéit. A félidő utolsó 5 percében Tomasevic pazar védésekkel tartotta meccsben a hazaiakat, ám fél perccel a játékrész vége előtt már ő is tehetetlen volt, a Siófok pedig 2 lerohanásból 2 gyors gólt lőtt. 12:16-nál jöhetett a szünet.

Varga révén szombathelyi góllal indult a 2. félidő. Bombák földjén érezhette magát a közönséges, szebbnél szebb gólokat szereztek a csapatok, ám a hazaiak egyre inkább leszakadtak a vendégek mögött - a 38. percben már 15:23 volt az állás. Hosszú percekig nem talált rést a Szombathely a siófoki falon, mígnem a 40. percben Gorilszka törte meg a vasi gólcsendet büntetőből - 16:25, majd egy gyönyörű ejtéssel Franka is feliratkozott a hazai góllövők közé. Böhme 7. találatával már 10   volt közte a 44. percben. Az SZKKA szakmai stábja nem kockáztatott, a csapat legjobbjait szinte végig pihentették már a második félidőben, jelezve, hogy a szombati meccsre koncentrálnak. A pályán lévő hazai játékosok lelkesedése egy percre sem lankadt, akik közül Varga nagyon élt a meccsen, a 21. percben már 6 gólnál járt. A vége 26:36 lett, ami ugyan papírforma eredménynek számít, mégis, a látottak alapján ez egy bravúros teljesítmény volt a lányoktól.