Hatalmasat küzdött, de végül búcsúzott a BL-től a Falco

sd • 2021. január 20., szerda •
A mérkőzés nagy részében a Novgorod diktálta az iramot, de Perlék küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgáztak. Az utolsó negyed első perceiben dőlt el a továbbjutás.

Igazság szerint ezt a mérkőzést októberben le kellett volna játszani, de miután megérkezett Oroszországba a Falco, kiderült, hogy a Novgorod nem tud kiállni, mivel többen kidőltek a házigazdánál koronavírus miatt. A hiábavaló utazás, és az általa felemésztett horribilis költségek így kidobott pénz volt az ablakon. Kedden este azonban már nem volt pardon, nézők előtt rendezték meg a mérkőzést, amely nem kevesebbről döntött, mint a továbbjutásról.

Nehezen érzett rá a játék ízére a Falco, kapkodós, pontatlan, helyenként dekoncentrált volt a sárga-fekete alakulat, miközben a Novgorod 10 pont körüli előnyre tett szert. Amikor pedig úgy tűnt, hogy sikerül visszakapaszkodniuk a szombathelyieknek, mindig a legjobbkor sült el az oroszok keze. A célzóvíz is bent maradhatott vendég oldalon az öltözőben, mert csak a nyolcadik triplakísérletet sikerült pontokra váltani, amelyek Keller neve mellé íródtak. De nem volt igazi top formában a Nyizsnyij, így nem tűnt teljesen reménytelen küldetésnek a fordítás a második félidőben.

A folytatásban egy egészen más felfogású Falco lépett pályára, összeállt a képlet, remekül működött a védekezés, és a megzavarodott oroszok hibáit kihasználva lepattanózásban és a szerzett labdák tekintetében is a házigazda fölé nőtt az Okorn-legénység, beindult a gépezet. Jött is a fordulat a 29. percben, amikor Anderson trojkájával már a Szombathelynél volt az előny, gyilkos zárónegyed elé néztek a csapatok.

Az utolsó 10 percben azonban mattolt a Novgorod. A játékrész első 3-4 percben 12:0-ás rohamot intézett a Nyizsnyij, ami már túl soknak bizonyult. Ennek ellenére kis híján sikerült eltüntetnie a 10 pontos különbséget a sárga-feketéknek, de a nagy akarásnak sajnos nem lett meg a gyümölcse, így a Falco búcsúzni kényszerült a Bajnokok Ligájától, de ahogy tavaly, úgy idén is emelt fővel tehették ezt.

Nyizsnyij Novgorod (orosz)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73–68 (17–10, 21–19, 10–20, 25–19)
Novgorod, 500 néző. V: Lucis (lett), Liszka (lengyel), Salins (lett)

NOVGOROD: Baburin 3/3, KOMOLOV 21/12, Strebkov 7/3, Gankevics 2, Petrasek 13/9
Csere: SHEPHERD 13/6, GAVRILOVIC 12/2, Csadov 2, Platonov
Edző: Zoran Lukics

FALCO: VÁRADI 11, PERL 11, Benke 7/3, Bruinsma 9/6, KELLER Á. 11/6
Csere: K. Anderson 9/3, Barac 4, Lake 6
Edző: Gasper Okorn

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 4. p.: 5–6. 9. p.: 15–10. 14. p.: 28–18. 17. p.: 31–24. 23. p.: 38–33. 25. p.: 43–38. 29. p.: 46–47. 34. p.: 60–49. 36. p.: 65–57. 40. p.: 70–68

Fotó: championsleague.basketball