Falco-parádé Lengyelországban

sd • 2021. január 07., csütörtök •
A szombathelyiek magabiztos játékkal, végig vezetve 24 ponttal ütötték ki idegenben a Lublint.

Mindenképpen nyerniük kellett a sárga-feketéknek ahhoz, hogy életben tartsák továbbjutási esélyeiket a Bajnokok Ligája csoportköréből.
Már az első negyedben elkapta a fonalat a vendég Falco, Okorn fiai remekül védekeztek, így 10 pontos előnyre tettek szert. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy borzalmas dobóformát mutatott ezen az estén a házigazda. A folytatásban egyre csak nőtt a különbség a felek között, nagyon beragadt a Lublin, a Falco pedig kénye-kedve szerint szórta a kosarakat. A félidő végén 18:46-ot mutatott az eredményjelző.
Fordulást követően sem változott különösebben a játék képe, sőt, a gyenge lengyel dobóforma ragadósnak bizonyult, mert hosszú percekig a vendégek sem találtak gyűrűbe. A gólcsendet Szymanszki törte meg, de nem tudott közelebb férkőzni a Lublin a Szombathelyhez.
A végjátékban Gasper Okorn a fiataloknak is lehetőséget adott. A sárga-fekete kosáreső Lake újabb találatával zárult, így a Falco 83:59-re múlta felül vendéglátóját.

Pszczólka Start Lublin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 59-83 (7-17, 11-29, 17-15, 24-22)