Erre lehet építeni

sd • 2021. január 14., csütörtök •
Az első félidőben szépen helytállt az SZKKA a Ferencváros ellen, a másodikban viszont sajnos kinyílt az olló és érvényesült a papírforma.

Az első félidőben a vendég szombathelyieknek sokáig sikerült 3-4 gólos távolságban maradniuk az FTC-től, ám Elek Gábor atyai intelmeit megfogadták a zöld-fehérek, elkezdték növelni előnyüket. Már 16:8-ra vezettek a fővárosiak, amikor Marosán György ismét magához hívta lányait, akik a folytatásban összeszedettebb játékkal csökkentették hátrányukat, így 18:12-re sikerült zárkózniuk a szünetre.

A második félidőben a zsinórban kihagyott 3 szombathelyi büntető megbosszulta magát, további zárkózás helyett elhúzott az FTC. Szigorított védekezésük mellé remek kapusteljesítmények párosultak. 40 percig bírta tartani a lépést az SZKKA a Fradival, aztán a végére elfogytak a vasiak. Az utolsó negyedórában nagyon kinyílt az olló, végül 24 góllal, 41:27-re győzött a házigazda Ferencváros.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 41–17 (18–12)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V: Rontó, Szanyi

FTC: JANURIK 1 – MALESTEIN 5 (1), HÁFRA N. 6, Kisfaludy 2, Csiszár-Szekeres, Szucsánszki 3, Schatzl Nadine 2. Csere: BÍRÓ B. (kapus), KLUJBER 6, Pásztor N. 2, Tóth N. 2, E. Bölk 3, Stolle 1, Kovács Anett 3, MÁRTON G. 5. Edző: Elek Gábor

SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán Adrienn 1, M. Agbaba 1, Szendrei, Pődör R. 1, Bandelier 1, WALD 6. Csere: Christ (kapus), Gorilszka 3, HORVÁTH P. 4, Virág N., Varga N., Bíró D. Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2. 14. p.: 12–5. 23. p.: 16–8. 34. p.: 20–15. 49. p.: 31–16

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/0

fotó: NSO / Török Attila