Ellentétes félidők

Szerző: frisss.hu Fotó: Hornyák Emőke • 2018. március 16., péntek •
A kupadöntő után a bajnokságban is kikapott a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata a Szolnoki Olaj KK együttesétől. Az alapszakasz 24. fordulójában lejátszott derbit 84:74 arányban nyerte meg a hazai pályán ezúttal főként az első félidőben remeklő Tisza-parti együttes.

A mérkőzés első támadásának végén a szolnokiak irányítója, a mindössze 183 centiméter magas Perry egy hatalmas zsákolással adta meg a derbi alaphangulatát. Így aztán senki sem csodálkozott azon, hogy a 3. percben már 10:5-re vezettek a Tisza-partiak. Az viszont eléggé meglepő volt, hogy ebből a termésből az a Kovács Péter vette ki a részét két triplával, aki szombathelyi színekben töltött szezonjában talán összesen nem dobott „ennyi” trojkát. A hazaiak a folytatásban sem vettek vissza a ritmusból és a 9. percben először mentek már egy kerek tízessel (23:13). A negyed végén pedig 25:16-ra vezetett az Olaj.

A második etap elején Váradi hármasával feljött a Falco 26:21-re és úgy nézett ki, hogy vissza tudnak jönni a meccsbe a vasiak. Ebből azonban sajnos semmi sem lett. A pocsékul védekező sárga-feketék asszisztálása mellett Vojvoda távolról, míg Andric és Milosevics a palánk alól gyűjtötte a pontokat. Enyhe túlzással élve: akkor találtak be, amikor csak akartak. Ennek köszönhetően pedig a félidő végén már utcahosszal járt előrébb a Szolnok: 51:33-ra mentek a házigazdák.

Térfélcserét követően gyakorlatilag állandósult a 20 pont körüli különbség. A vasiak nem igen tudtak felzárkózni, míg a hazaiak nem erőltették már annyira az előnyük növelését. Ennek köszönhetően a harmadik felvonás végén 72:55 állt az eredményjelzőn.

A zárónegyedet komoly meglepetésre remekül kezdte a Falco: a szombathelyiek egy 13:3-as szakaszt repesztve feljöttek 75:68-ra. Sőt, a találkozó 37. percében, 79:74-nél már csak öt ponttal jártak előrébb a Tisza-partiak. Sajnos a végjátékban több tecnikai hiba is becsúszott a vasiak játékába, így nem jött össze a csoda. Az első félidőben remeklő Olaj mondhatni megérdemelten nyert 84:74-re.