Búcsú a kupától

sd • 2021. február 24., szerda •
A papírformának megfelelően a Kisvárda legyőzte a Haladást a MOL Magyar Kupában.

Az első negyedórában szinte csak a Haladás térfelén volt a labda, és amikor már kezdett felbátorodni támadásban a hazai csapat, Navratil fordult le Németh Milánról, majd erőszakossága gólt eredményezett, 0:1. Klasszikus csatár nélkül kellett felvenniük a vasiaknak a versenyt a Kisvárdával, ami rá is nyomta bélyegét a szombathelyiek attakjaira. Sérülés és betegség miatt Medgyesre, valamint Ráczra sem számíthatott Mátyus János, télen pedig távozott a csapattól Tóth Barna és Farkas Balázs is, így nem csoda, hogy csatár nélkül maradt a Hali. Igaz, ott ült a kispadon az eddig keveset mutató Dragóner Filip, de vmiért az első játékrészben nem számolt vele Mátyus mester. Mindennek fényében nem meglepő, hogy a szombathelyiek alig jutottak el az első félórában a várdai kapuig, Dombó kapusnak nem is akadt védeni valója. A másik oldalon viszont Kovácsréti kétszer is ígéretes helyzetbe került, ám a célzó berendezésével akadtak gondok, így 45 percnyi játék után egy gólos várdai előnynél vonulhattak a csapatok.

Szünet után frissített csapatán Mátyus János, lehozta Jancsót és Schimmert, helyükre Debrecenit és a már említett Dragónert küldte pályára. Meg is élénkült a vasiak játéka, de komoly helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A félidő derekán Devecseri sérülése borzolta a kedélyeket, óriási fájdalmai közepette hozták le hordágyon. A 78. percben a semmiből egyenlíthetett volna a Hali, ám Dragóner kihagyta a hatalmas ziccert. A meccs hajrájában beszorította ellenfelét a Haladás, de minden próbálkozás lepattant a várdai védelemről. Minden igyekezete ellenére nem jött össze a vágyott egyenlítés a Haladásnak, így búcsúzni kényszerült a Mátyus-legénység a MOL Magyar Kupától.

Kép: haladas.hu