Ezúttal sem sikerült

Szerző: frisss.hu • 2018. február 18., vasárnap •
Hiába jutott be 1998, 2008,2009 és 2010 után ötödik alkalommal is a kosárlabda Magyar Kupa döntőjébe a Falco-Vulcano Energia KC kosárlabdacsapata, a sárga-feketéknek ezúttal sem sikerült feljutniuk a csúcsra, ugyanis a vasiak a fináléban 82:67 arányú vereséget szenvedtek a Szolnoki Olaj KK gárdájától.

A Falco KC a Pécs és a Paks, míg a Szolnok a Kecskemét, valamint az Alba Fehérvár testén át jutott be a döntőbe. A szombathelyiek komoly hendikeppel kezdték a mérkőzést, ugyanis a betegeskedő Pusztahvar nem tudta vállalni a játékot, és Perl is csak epizódszerepekre volt alkalmas fizikai állapotban. Ez pedig már a mérkőzés elején is kiütközött: a Tisza-partiak Vojvoda tripláinak köszönhetően gyakorlatilag komolyabb ellenállás nélkül léptek el 14:2-re. Szerencsére a negyed végjátékában Boriszov és Váradi is hintett egy-egy trojkát, így fel is jött a Falco 25:19-re.

A második etapot két hárompontossal nyitotta az Olaj, így pedig visszaállt a 12 pontos különbség, amiből a félidő végére csupán egyetlen egyet tudtak a sárga-feketék ledolgozni.

A 46:35-ös állásról kezdődő harmadik negyedben ugyan szigorított a védekezésén a szombathelyi együttes, de ez nem volt elég az üdvösséghez, mivel támadásban továbbra sem találták a ritmust Szrecsko Szekulovics tanítványai.

Az utolsó tíz perc 61:48-ról kezdődött és gyakorlatilag egyetlen pillanatig sem volt esélye a Falcónak a felzárkózásra. Így pedig 82:67 arányban nyerte meg a meccset  a Szolnok és fennállása során hetedszer vihette haza a díszes trófeát. A szombathelyiek pedig történetük során ötödik alkalommal végeztek a Magyar Kupa második helyén.

A döntő jegyzőkönyve:
Szolnoki Olaj KK-Falco-Vulcano KC Szombathely 82:67 (25:19, 21:16, 15:13, 21:19).
Debrecen, 4000 néző.
Szolnok: Perry 16/3, Vojvoda 21/15, Milosevics 14/9, Ford 9/6, Andric 6. Csere: Kovács P., Tóth Á. 8, Browning 8/6. Edző: Dragan Alekszics
Falco: Govens 11/3, Váradi 7/6, Nrofleet 10/6, Boriszov 14/12, Tóth N. 10. Csere: Taylor 12, Perl 3. Edző: Szrecsko Szekulovics