Programajánló - Vas megye 13/33

Frisss • 2013. augusztus 12., hétfő •
Ezen a héten is számos program várja az érdeklődőket Vas megye szerte. Koncertek, fesztiválok, sport események, színházi előadás. Tekintse meg augusztus 12-20-ig szóló programajánlatunkat!
Programajánló - Vas megye 13/33

Buli:

NAGY RETRO KARNEVÁL

Helyszín: AGORA MŰVELŐDÉSI ÉS SPORTHÁZ

Szombathely, Március 15. tér 5.

Kapunyitás 21 órakor, kezdés a karneváli felvonulás után!

Időpont: AUGUSZTUS 24. SZOMBAT, 22 ÓRA

 

Az est sztárfellépői:

SZIKORA RÓBERT - R-GO

ZOLTÁN ERIKA

DOBRÁDY ÁKOS - TNT

KOZMIX

BON-BON

CSORDÁS TIBOR - ex-FIESTA

Hangulatfelelős: ANIMAL CANNIBALS

 


Zene:

IX. Savaria Régi Zene Műhely

Helyszín: Ferences templom – Assisi Szent Ferenc Kollégium

Időpont: augusztus 05. hétfő - augusztus 13. kedd

Kurzusok:

Prehoffer Gábor - Furulya

Kalló Zsolt - Barokk hegedű

Kónya István - Lantok, gitár

Kallai Nóra - Viola da gamba, barokk cselló

Papp Rita - Csembaló, Fortepiano, Continuo, korrepetíció

Kovács Gábor - Kamaraének, kamarazene, kórus, karvezetés

Bertalan Andrea - Barokk fuvola

Simon Bettina - Barokk oboa, furulyaasszisztens

Bereczki Julianna - Korrepetítor

Kiegészítő programok:

-Tanári és növendékhangversenyek

-Magyar táncház

-A hangszeres játékot segítő torna

-Előadások


Savaria Régi Zene Műhely koncertek: Kurzuszáró növendékhangverseny

Helyszín: Bartók Terem, Rákóczi Ferenc utca 3.

Időpont: augusztus 13. kedd 20:00 órától

A kurzusok hallgatói három hangversenyen mutatkoznak be a nyilvánosság előtt. Működő kamarazene együttesek, a Műhelyben alakult alkalmi társulások, tanári kísérettel előadott szóló produkciók – lelkes hivatásos és amatőr muzsikusok várják a kedves érdeklődőket.

Közreműködnek a kurzusok résztvevői és Bereczki Julianna (csembaló)


Szatmári Juli a Cafe Freiben

Helyszín: Cafe Frei, Fő tér 24.

Időpont: augusztus 16. péntek 19:00 órától

A Cafe Frei Szombathely születésnapján Szatmári Juli saját dalait adja elő angol és magyar nyelven, többnyire akusztikusan. A fiatal énekesnő számos tehetségkutatón, szakmai versenyen megfordult már, 2008-ban a Kultúrpart dalverseny szakmai különdíját nyerte el, ennek eredményeként rögzítette első lemezét.


Dark Monkeys koncert

Helyszín: Zsinagóga udvar, II. Rákóczi Ferenc utca 3.

Időpont: augusztus 17. szombat 20:30 órától


Soulution koncert

Helyszín: Magház Kultúr Kocsma, Szombathely, Óperint utca 7.

Időpont: augusztus 17. szombat 21:00 órától


Egyéb:

33. Nemzetközi Folklórnapok

Helyszín: Sárvár, Nádasdy-vár

Időpont: augusztus 15. csütörtök - augusztus 20. kedd

Résztvevő országok:

„Mladost" - Bulgária

„Partizán" - Szlovákia

„KUD Kostolac" - Szerbia

„Mate Yehuda" - Izrael

„Maly Slask" - Lengyelország

„Volkstanzgruppe Süssen" - Németország

„Herbessus" - Szicília

„Néptánckör" - Sárvár

„Regös együttes" - Sárvár

Program:

2013. augusztus 15. (csütörtök)

16.00 Gyógyfürdő - a szicíliai „Herbessus" együttes műsora

18.00 Fő tér: „Nyári tánc" - Szicília bemutatkozó műsora

2013. augusztus 16. (péntek)

18.00 Fő tér: „Hívogató" - bolgár és szerb együttes műsora

19.00 Nádasdy-vár: Ünnepélyes fesztiválnyitó és nemzetközi táncház (belépődíj: 500,- Ft)

2013. augusztus 17. (szombat)

16.00 Gyógyfürdő - a lengyel „Maly Slask" és az izraeli ate Yehuda együttesek műsora

18.00 Fő tér: „Nyári tánc" - Lengyelország és Németország

20.00 Várkapu étterem - a bolgár „Mladost" együttes műsora

2013. augusztus 18. (vasárnap)

16.00 Gyógyfürdő - "KUD Kostolac Szerbia és "Süssen" Németország együttesek műsora

18.00 Fő tér: „Nyári tánc" - Regös együttes és Néptánckör

20.00 Nádasdy-vár: a „KUD Kostolac" szerb és a „Volkstanzgruppe Süssen" német együttes műsora (belépődíj: 500,- Ft)

2013. augusztus 19. (hétfő)

16.00 Gyógyfürdő - Bulgária és Szlovákia műsora

18.00 Fő tér: „Nyári tánc" - a szlovákiai "Partizán" és sárvári Néptánckör műsora

20.00 Tinódi étterem - a szlovákiai „Partizán" együttes műsora

2013. augusztus 20. (kedd)

09.30 Ünnepi Istentisztelet az evangélikus templomban

10.00 Folklórmise a Szent László katolikus templomban

17.00 Felvonulás

18.00 Ünnepi köszöntő: Kondora István polgármester

18.30 Nemzetközi Folklórgála a Nádasdy-vár udvarán (belépődíj: 1000,-Ft)

Tűzijáték a gálaműsort követően

Esőhelyszín: Nádasdy-vár fesztiválsátor


Színház:

Karneválszínház - Stephen Sondheim: Félúton a Fórum felé

Helyszín: Szombathely. Megyeháza udvara- Berzsenyi tér 1.

Időpont:

augusztus 15. csütörtök 18:00 órától

augusztus 16. péntek 18:00 órától

augusztus 17. szombat 18:00 órától

augusztus 18. vasárnap 18:00 órától

augusztus 20. kedd 18:00 órától

augusztus 21. szerda 18:00 órától

augusztus 23. péntek 11:00 órától

esőelőadás

augusztus 23. péntek 14:30 órától

augusztus 23. péntek 17:00 órától

augusztus 24. szombat 11:00 órától

esőelőadás

augusztus 24. szombat 14:30 órától

augusztus 24. szombat 17:00 órától

augusztus 25. vasárnap 11:00 órától


Sport:

VÍZILABDA JUNIOR VILÁGBAJNOKSÁG

Helyszín: Szombathely, Tófürdő

Időpontok: augusztus 12. hétfő - augusztus 18. vasárnap

A barcelonai vizes vb befejezését követően a világ legjobb 16 csapatának férfi junior vízilabdázói ugranak a szombathelyi Tófürdő medencéjébe. 2000 főnyi lelátó építése kezdődik meg hamarosan az úszómedence mellett, és érkeznek a konténerek is, amik öltözőként és versenyirodaként fogják a versenyt szolgálni. A mérkőzésekre a belépés ingyenes, akik szurkolni szeretnének, de csobbanni nem, a Bartók Béla körút – Kenderesi út sarkán található parkoló felől közelíthetik meg a lelátókat.

A Tófürdő a rendezvény ideje alatt természetesen nyitva tart, a kalandmedencék, csúszdák, gyermekmedencék, és a sportpályák zavartalanul üzemelnek. Azok, akik megváltják belépőjegyüket a strandra, szintén ingyenesen ülhetnek a tribünre, hiszen a pénztárnál kapott karszalaggal szabad bejárásuk lesz a területre.

A magyar U20-as válogatott szűkített kerete:

Kapusok: Bendes Viktor, György Dávid

Mezőnyjátékosok: Bedő Krisztián, Berta József, Csapó Miklós, Gyárfás Tamás, Jansik Szilárd, Lőrincz Bálint, Manhercz Krisztián, Német Toni, Sánta Dániel, Sedlmayer Tamás, Szabó Bendegúz, Telegdy András

A szombathelyi junior vb-re már kisorsolták a csoportbeosztásokat. Horkai György szövetségi edző tanítványai a címvédő olaszokkal, Kanadával és Kolumbiával kerültek egy csoportba.

A csoport: Olaszország, Magyarország, Kanada, Kolumbia

B csoport: Szerbia, Brazília, Dél-Afrika, Új-Zéland

C csoport: Spanyolország, Oroszország, Egyesült Államok, Szlovákia

D csoport: Horvátország, Ausztrália, Kazahsztán, Japán

A MÉRKŐZÉSEK IDŐPONTJAI

Csoportmérkőzések - 2013. augusztus 12. - 1. Nap

1. ITA - CAN 09:30

2. AUS-JAP 10:50

3. SRB - RSA 12:10

4. BRA - UZB 13:30

5. ESP - USA 15:30

6. RUS - SVK 16:50

7. CRO - KAZ 18:10

8. HUN - COL 19:50

Csoportmérkőzések - 2013. augusztus 13. - 2. Nap

9. UZB - RSA 09:30

10. SRB - BRA 10:50

11. SVK - USA 12:10

12. ESP - RUS 13:30

13. JPN - KAZ 15:30

14. CRO - AUS 16:50

15. COL - CAN 18:10

16. ITA - HUN 19:30

Csoportmérkőzések - 2013. augusztus 14. - 3. Nap

17. ESP - SVK 09:30

18. RUS - USA 10:50

19. CRO - JPN 12:10

20. AUS - KAZ 13:30

21. ITA - COL 15:30

22. BRA-RSA 16:50

23. SRB - UZB 18:10

24. HUN-CAN 19:30

Kvalifikációs mérkőzések - 2013. augusztus 15. - 4. Nap

25. A4-B4 10:50

26. C4-D4 12:10

27. A2-B3 13:30

28. A3-B2 15:30

29. C2-D3 16:50

30. C3-D2 18:10

Negyeddöntők - 2013. augusztus 16. - 5. Nap

31. LG25-LG26 9:30

32. WG25-WG26 10:50

33. LG27-LG29 12:10

34. LG28-LG30 13:30

35. 1A-WG29 15:30

36. 1B-WG30 16:50

37. 1C-WG27 18:10

38. 1D-WG28 19:30

Középdöntők - 2013. augusztus 17. - 6. Nap

39. LG33-LG34 10:50

40. WG33-WG34 12:10

41. LG35-LG36 13:30

42. LG37-LG38 15:30

43. WG35-WG36 16:50

44. WG37-WG3 18:10

Döntők - 2013. augusztus 18. - 7. Nap

45. LG41-LG42 13:30

46. WG41-WG42 15:30

47. LG43-LG44 16:50

48. WG43-WG44 18:10


Szombathelyi Haladás - DVSC-TEVA

Helyszín: Szombathely, Haladás pálya, Rohonci u.

Időpont: augusztus 18. vasárnap 20:30 órától

TOP

közösség

további frisss

lap tetejére