Siófokon nyert a Haladás

mti • 2012. április 28., szombat •

A Haladás 2-0-ra győzött a Siófok vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának szombati játéknapján.

OTP Bank Liga, 26. forduló:

FGSZ Siófok-Haladás Sopron Bank 0-2 (0-0) Siófok, 1000 néző, V: Böcskei; gólszerzők: Halmosi (52.), Oross (83.) sárga lap: Egerszegi (32.), Kecskés (36.), Melczer (61.), illetve Nagy. G. (24.), Korolovszky (37.)

Siófok: Rybansky - Mogyorósi, Nyári, Fehér, Fejes - Haraszti, Egerszegi, Kecskés (Pál Sz. 73.), Melczer (Nagy I. 66.) - Sowunmi (Huszák 60.) - Simon A. Haladás:Rózsa - Schimmer (Búrány 67.), Guzmics, Korolovszky, Tóth P. - Iszlai - Nagy D. (Oross 80.), Nagy G., Rajos, Halmosi - Radó (Horváth A. 84.)

A nagy melegben gyakorlatilag kapura veszélytelen félidőt produkáltak a csapatok, pedig a siófokiak legutóbbi kilenc bajnokijuk mindegyikén bevették ellenfelük kapuját. A nyitó játékrészben gyakorlatilag csak pontrúgások, illetve a sárga lapok okoztak némi izgalmat a nyári napsütésben. A második félidőben a mezőnyben aktívabb Haladás első kaput is eltaláló labdájával megszerezte a vezetést, Radó beadása után Halmosi révén. Az egyenlítés Simon lábában volt, amire egy újabb Radó-passz után Oross válaszolt, és a másoik szombathelyi  góllal eldöntötte a találkozót, melyen a szombathelyiek 13. idegenbeli találkozójukon második sikerüket szerezték meg.