Negyedszer is Varga Bálint lett a vasi vizek legjobb sporthorgásza

frisss.hu • 2016. december 11., vasárnap •
Hobbi kategóriába Tancsics Dezső lett az idei bajnok.

A Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége hetedszer rendezte meg versenysorozatát hobbi és versenyhorgász kategóriában. A hagyományoknak megfelelően a megyei versenysorozat eredményhirdetésére a decemberi Intéző Bizottsági ülésen került sor a szombati napon Vaskeresztesen. Örömteli volt látni, hogy az idei versenysorozatban is szép számmal vettek részt a versenyzők, az egyes fordulók során átlagosan körülbelül 40-45 fő indult, a teljes versenysorozatban 113 horgász vett részt. -kezdte beszédét Seregi Miklós a Vas Megyei Horgász Szövetség elnöke.

A versenysorozat állomásai között volt az idén a Kerkafavi-tó, a Lukácsházi Abért II. tó, a Gersekaráti Sárvíz-tó, és a Vadása-tó. Hobbi és versenyhorgász kategóriában a megadott 5 fordulóból minimum 3 fordulón kellett részt venni a sporthorgászoknak, hogy a versenysorozatban értékelve legyen az eredményük. A nevezési díj nélküli versenysorozaton bárki elindulhatott, de az összesített értékelésbe kizárólag a Vas Megyei Horgász Szövetség tagszervezeteiben lévő tagoknak az eredménye számított bele. A versenyző kategóriában Varga Bálint, Török Zoltán és Kovács Ákos versenyhorgászok az idei öt versenyzőknek kiírt forduló alatt kiegyenlített teljesítményt nyújtva izgalmas horgászcsatát vívtak a dobogós helyekért.

Varga Bálintnak három fordulóban sikerült első helyet szereznie és két fordulóban volt második helyezett. A versenysorozat alatt 22.100 gramm volt a legjobb fogási eredménye az Abért tavon, míg apró halakból a gersekaráti Sárvíz-tavon is sikerült több, mint 20 kg-ot fognia négy óra alatt. Az idei eredményével Varga Bálint már negyedszer lett az év legjobb vasi versenyhorgásza, mely kiváló teljesítményhez külön is gratulált a szombati díjkiosztón Seregi Miklós a Sporthorgász Egyesületek Vas Megye Szövetsége elnöke.

Kovács Ákos és Török Zoltán azonos pontszámot értek el, de Kovács Ákosnak a versenysorozatba számító negyedik fordulóban jobb egyéni eredményt sikerült elérni, ezért ő lett a második helyezett az összesítésben. A hobbi horgászok versenyében is szoros eredmény alakult ki az élen, a dobogós helyezések csak az utolsó fordulóban dőltek el Tancsics Dezső, Pajtli Tibor és Tóth Attila sporttársak között. Táncsics Dezső két szektor egyessel és egy második helyezéssel lett a 2016. év legjobb hobbi horgásza,
két szektor győzelméhez 14-15 kg-os fogási eredményekre volt szükség. Az ifjúsági korú hobbi horgászok egész éves teljesítményének elismeréseképpen idén ezen kategória legjobbjait is külön díjjal jutalmazta a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége. Ezzel is ösztönözni szeretnék, hogy a fiatalok minél nagyobb számban induljanak a jövő évi versenyeiken.

A Vasi vizek legjobb sporthorgásza 2016. elnevezésű versenysorozat zárásaként kategóriánként az 1-3. helyezett versenyzőnek a gratuláció mellett a Szövetség ügyvezető elnöke Puskás Norbert emléktárgyakat, ajándék éves horgászengedélyt adott át - Seregi Miklós elnökkel közösen - a vasi vizekre.