Nincs megállás

sd • 2020. október 31., szombat •
A bajnoki aranyra törő Haladás VSE felnőtt férfi futsal csapata az Újpestet is magabiztosan verte.

Tud-e meglepetést okozni az Újpest RFC-220Volt gárdája Szombathelyen a 8 forduló óta veretlen Haladás otthonában? - ez volt az NB I-es futsal bajnokság 9. fordulójának egyik legfontosabb kérdése. A zöld-fehérek már a találkozó 6. percében jelezték Vas Ádám találatával, hogy ne is álmodozzanak ilyesmiről a vendégek. Nem sokat vártak a lilák a vészkapus taktikával, hamar váltottak 5 a 4 elleni játékra, bízva a gyors egyenlítésben. Ez ugyan nem jött össze, viszont Vas második gólja igen, ami szabadrúgásból született. Erre még Simic is rápakolt egy lapáttal, így 3:0 hazai előnynél vonulhattak pihenőre a csapatok.
Szünet után Vas Ádám tovább polírozta remek teljesítményét megszerezve csapata negyedik, saját maga harmadik gólját. Erre ugyan Lineker válaszolni tudott, de az Újpestnek esélyese sem volt ezen az estén a pontszerzésre. Tovább robog a Hali expressz az álmok útján.

Haladás VSE–Újpest RFC-220Volt 4–1 (Vas Á. 6., 16., 27., Simics 19., ill. Lineker 37.)

Fotó: m.hirstart.hu