Nem volt kérdés

sd • 2020. október 31., szombat •
Egy pont híján 20-szal verte a Falco a Pécset az Aréna Savariában.

Sok idejük nem volt a hazaiaknak a felkészülésre, hiszen az utolsó pillanatban érkeztek meg a várva várt teszteredmények, amelyek szerencsére negatívak lettek. A Falcot ez annyira lázba hozta, hogy már az első negyedben lelépte a Pécset, hiszen elképesztő rajtot produkálva 32:15-re nyerték a vasiak az első etapot.
A folytatásban sem lankadt a sárga-feketék lendülete, egymást követték a pazar akciók és kosarak. Bruinsma után Benke is 10 pont fölé került, Searcy ziccerével pedig már 47-24-re ment a házigazda. Nem volt megállás az utolsó percekben sem, a hazaiaktól mindenki pontra éhesen támadta a pécsi gyűrűt, aminek következtében a félidő végére a szombathelyi keret mind a 10 tagja eredményes volt. 55:31-et mutatott ekkor az eredményjelző.
Szünet után ott folytatódott a játék, ahol az elsőben a csapatok abbahagyták. Lake duplájával 30 fölé kúszott a különbség, 64:33-ment a Falco. Ekkor kicsit kiengedtek a szombathelyiek, a Pécs pedig kapva kapott az alkalmon és elkezdte lopni a távolságot. Egyre több mecseki triplakísérletet süllyesztettek el a vendégek a hazai gyűrűben, a zárónegyed elejére 22 pontra olvadt a Falco előnye.
Az utolsó játékrészt már csak okosan le kellett menedzselnie a vasiaknak, amit Perlék meg is tettek. Igaz, a Pécs próbált egyre közelebb férkőzni a Szombathelyhez, Gasper Okorn együttese azonban 20 pontos távolságban tartotta a vendégeket. A vége 91:72 lett, le a kalappal a Falco előtt, hiszen a komoly edzéshiány ellenére simán hozta bajnoki meccsét.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - PVSK-VEOLIA 91-72 (32-15, 23-16, 23-15, 13-16) Szombathely, Aréna Savaria, 1870 néző
Vezette: Benczur, Győrffy, Fodor

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 8/6, Doktor 2, Benke 15/6, Bruinsma 19/9, Searcy 8. Cserék: Kovács 2, Lake 12, Perl 15/6, Dancsecs 3/3, Váradi 7/3.

PVSK-VEOLIA: Funderburk 13/9, Lewis 16/9, Hőgye -, Budimir 9/3, Brkics 15. Cserék: Demeter 6/6, Ruják 7/3, Meleg 4, Dragasevics 2.

Fotó: falcokc.com