Könnyű meccsel kezdi a szezont a Viktória

haladas.hu, fotó: haladas.hu • 2019. július 18., csütörtök •
Az újonc lesz az első préda.

Az újonc Kelen ellen hazai pályán kezdi a 2019/20-as bajnokságot a Haladás-Viktória FC női NB I-es labdarúgócsapata - írta meg a haladas.hu. Augusztus 17-én rajtol a nyolccsapatos női labdarúgó NB I. Az őszi szezon november 30-ig tart, a tavaszi körülbelül március elején kezdődik, de még nincs pontos dátum. A lebonyolítás nem változott, a nyolc csapat valamennyi ellenfelével három találkozót, azaz összesen 21 bajnokit játszik. Tizenkét fordulót ősszel, kilencet tavasszal rendeznek. Ezt követően – tehát az alapaszakasz befejezése után – kezdődnek a helyosztók, a negyedik a harmadikkal a bronzéremért, az első kettő pedig az aranyért játszik. Az 5-6. helyezettek az ötödik, a 7-8. helyezettek pedig a kiesés elkerüléséért játszanak. A legutóbbi bajnokságban a Magyar Labdarúgó Egylet kiesett az első osztályból, a NB II. Keleti-csoportjának elsője, a Kelen SC- miután az osztályozón felülmúlta a nyugati első MOL Vidit – feljutott. A legutóbbi bajnokságot a negyedik helyen záró Haladás-Viktória FC éppen a Kelen SC ellen, hazai pályán kezdi a szezont. A vasiak továbbra is a Király Sportlétesítményben rendezik hazai meccseiket.