Idegenben otthon?

sd • 2020. október 25., vasárnap •
Most per pillanat minden jel arra mutat, hogy ez a helyzet, hiszen a nyíregyházi vizit után Kazincbarcikáról is 3 ponttal távozott a Haladás labdarúgó csapata.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság soron következő hétvégi fordulójában ismét keleti túrára indultak a szombathelyiek egy csalódást keltő Győr elleni hazai döntetlent követően.
Az első félidőt Haladás-fölény jellemezte, noha gól ekkor még nem született. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az első nagy ziccer a Barcika előtt adódott, ám Kovac 10 méterről kapu mellé lőtt meglehetősen akrobatikus mozdulattal. A hazaiak nem sok veszélyt jelentettek Verpecz kapujára, viszont ha eljutottak a Haladás 16-osáig, képesek voltak zavart kelteni.
A második 45 percben megszaporodtak a nagyobbnál nagyobb szombathelyi helyzetek. Kiss Bence rendre főszerepet vállalt a vendég akciók kialakításában, Németh Márió pedig kétszer is bevehette volna Szemerédi ketrecét. A mérkőzés vége felé érezhető volt, hogy a vasiaknak nem elég az 1 pont, a barcikaiak ellenben megelégedtek volna a döntetlennel. A 88. percben Németh Márió jobb oldali szabadrúgását Tóth Barna öt méterről a bal felső sarokba fejelte, amivel el is dőlt a meccs. Ezt a győzelmet már nem engedte kiénekelni a szájából a Hali, mint hétfőn az ETO ellen, így másolva a tavalyi eredményt ismét elhozta a vasi alakulat a 3 pontot a Kazincbarcika otthonából.

Kolorcity Kazincbarcika–Szombathelyi Haladás 0-1 (0-0). - Kazincbarcika, 500 néző, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kovács I.

Kazincbarcika: SZEMERÉDI – FARKAS A. (Iszák, 80.), Fótyik, Dávid Z., Majzik – OLDAL (Németh T., 86.), Oltean (Kelemen, 65.), Tóth Balázs, Tóth L., Toma – Kovác (Borbély, 65.). Edző: Vitelki Zoltán.

Haladás: Verpecz – MOCSI, Devecseri, Németh M. – Tóth D., Holdampf, CSILUS, KISS B. (Tóth Barna., 84.), Debreceni – Medgyes (Horváth O., 91.), Jancsó (NÉMETH MÁRIÓ, 61.). Edző: Mátyus János.

Gólszerző: Tóth Barna (88).
Sárga lap: Németh Milán (47.), Kelemen (64.), Holdampf, Farkas (mindkettő a 73.).

Fotó: Bujdos Tibor / Észak-Magyarország